”Korona Günlerinde Özgürlük”

Pandemi günlerinde çeşitli boyutlarıyla tartışılan “özgürlük” kavramı, oyun yazarlarınca ele alınsaydı ortaya ne çıkardı? beraberce Derneği, Friedrich Naumann Vakfı’nın da desteğiyle bu sorunun peşine düştü ve tasarımını tiyatrocu İlyas Özçakır’ın üstlendiği “Korona Günlerinde Özgürlük” Projesi için hazırlıklara başladı.

Proje kapsamında iki tiyatro oyunu sergilenecek. Canlı oynanacak oyunlar beraberce Derneği’nin Youtube ve Facebook hesapları üzerinden yayınlanacak.

Sergilenecek ilk oyun, “EkoWasch Yıkama Kurutma Şirketi”. Oyun yazarlığını Ebru Nihan Celkan’ın üstlendiği bu oyunun oyuncu kadrosunda Ceren Taşçı ve Barış Gönenen yer alıyor.

Tetikçi, 17.31, Tilt, Kabuklu Sürprizli Hayvanlar, Nerde Kalmıştık?, Kimsenin Ölmediği Bir Günün Ertesiydi, Evim! Güzel Evim!, Babil gibi oyunlarıyla tanıdığımız Celkan, çevrimiçi sahnelenmek üzere kaleme aldığı yeni oyunu EkoWasch Yıkama Kurutma Şirketi ile zamandan, mekandan, sınırlardan, salgından ve kimliklerden bağımsız bir arkadaşlığa, dayanışmaya evrilen bir ilişkiyi anlatıyor.

Çevrimiçi perde 21 Temmuz saat 21.00’da açılacak. Oyundan sonra bir sohbet gerçekleştirilecek.