Barış İçin Müzik Vakfı Ustaları Ağırlıyor

Türkiye’nin ilk ve tek opera akademisi Opera Italiana Academy, 21-23 Haziran tarihleri arasında Marco Vinco Ustalık Sınıfı düzenliyor.

Barış İçin Müzik Vakfı’nda yapılacak provaları sınırlı sayıda müzik meraklısı izleyebilecek. Etkinliğin kapanış konseri, 24 Haziran Pazartesi akşamı, 20:00’da Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. İki bölümden oluşan konserin ilk yarısında, Marco Vinco Ustalık Sınıfı öğrencileri sahne alacak. İkinci yarıda, Barış İçin Müzik Oda Orkestrası ve Gençlik Korosu Händel’in Messiah eserinden bölümler seslendirecek.

Barış İçin Müzik Vakfı, 2005 yılından bu yana çocuk ve gençlerin müzikle büyümelerine olanak sağlayarak onların sanata katılım hakları önündeki engelleri kaldırıyor. Şimdiye kadar 7.000’den fazla çocuk ve genci müzikle buluşturan Barış İçin Müzik, İstanbul Edirnekapı’daki merkezinin yanı sıra, İstanbul-Adalar, Bursa-Nilüfer, İzmir-Bornova, Ardahan-Koyunlu Köyü’nde çalışmalarını sürdürüyor.

Barış İçin Müzik Vakfı ile ilgili daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz. 

Konser için ücretsiz bilet almak ve dilerseniz gençlerin müzik eğitimlerine katkıda bulunmak için ise buraya tıklayabilirsiniz.