SSPKONGRE Gönüllü Başvuruları Başladı

2019 yılında beşincisi düzenlenecek olan Ulusal Sosyal Sorumluluk Projeleri Kongresi'nde sen de gönüllü olmak istiyorsan, linki tıkla ve formu doldur!
SSPKONGRE, yani Sosyal Sorumluluk Projeleri Kongresi, fikri 2014 yılında Ümit YARDIM tarafından ortaya atılmış olup aktiF-İz Gençlik Topluluğu tarafından organize edilmeye başlanmıştır.
Amacı, “Uygulamanın kalitesi stratejinin mükemmelliğinden daha önemlidir” felsefesinden yola çıkarak Türkiye’deki projelerin sürdürülebilirliğine ve sosyal etkisine dikkat çekerek, proje kalitesini artırmak için farkındalık yaratmaktır. Bu kapsamda SSPKONGRE’nin temel faaliyetleri: kaliteli projelerin sözlü ve poster sunumu ile STÖ fuayesidir. Bunun yanı sıra kongre, davetli proje ve konuşmacılar ile etkisini güçlendirmektedir.
Türkiye genelinde faaliyet gösteren STÖ’lerin kaliteli projelerini bir araya getirip, projelerin konuşulduğu, proje ‘check-up’ının yapıldığı bir ortam yaratmaktadır.
2014 yılından bugüne kadar birçok tecrübe biriktirmiş olup, biriktirmeye de devam etmektedir. SSPKONGRE1 (2014); aktiF-İz Gençlik Topluluğu, HÜSOP (Hacettepe Üniversitesi Sosyal Projeler Topluluğu) ve Ankara Boks Okulu Derneği ortaklığında, Hacettepe Üniversitesi ev sahipliğinde, SSPKONGRE2 (2015); aktiF-İz Gençlik Topluluğu, Keçiören Belediyesi ve Sistem ve Jenerasyon Derneği ortaklığında Keçiören Belediyesi ev sahipliğinde, SSPKONGRE3 (2017); aktiF-İz Gençlik Topluluğu, TED Üniversitesi İhtiyaç Haritası Topluluğu ve Gençlik Çalışmaları Derneği organizasyonunda, TED Üniversitesi ev sahipliğinde, SSPKONGRE4 (2018); aktiF-İz Gençlik Topluluğu organizasyonunda, STK Master, Dernx ve METEM sponsorluğunda gerçekleştirildi. 350+ Delege ve 1500+ katılımcıyla etkileşilmiş, 60+ STÖ ile paydaş/destekçi/sponsor olarak sspkongre çatısı altında çalışılmıştır. SSPKONGRE, gelecek için çalışan ve kâr amacı gütmeyen bir sosyal sorumluluk projesidir. Gelecek projelerle, projeler ise SSPKONGRE ile şekillenecektir. 
 
Kongre hakkında ayrıntılı bilgi için http://sspkongre.com/
Başvurular ekim ayı sonuna kadar devam edecek!