Sakıp Sabancı Müzesi’nde Yaz Okulu

Bu yaz Sakıp Sabancı Müzesi’ne gelen çocuklar, 25 Haziran – 20 Temmuz tarihleri arasında fotoğraftan, resme, tasarımdan illüstrasyona pek çok sanat ve tasarım alanını tanıma şansı bulacaklar.

Felsefe atölyesinde düşünüp, ritim atölyesinde farklı ritim enstrümanları ile tanışacaklar. Yoga ile uyum ve dengenin, kamp oyunlarında takım olmanın gücünün farkına varacaklar. 7-11 yaş arası çocukların katılabileceği atölye çalışmaları, sabah 10.00 – 13.00 ile öğleden sonra 14.00 – 17.00 saatleri arasında iki ayrı grup çalışması şeklinde yapılaktır. Katılım yarım günlük ve / ya günlük olabilir.

MÜZEDE RİTİM

Çocuklar, atölye kapsamında çeşitli ritim enstrümanlarına dair bilgiler edinecek, dünya müziklerinden ritim örnekleri üzerine çalışacaklar.

MÜZEDE TASARIM

Atölyede çocuklar el yapımı defterden, çalışan saatlere, kaligrafi sanatıyla süsledikleri tişörtlerden, baskılı çantalara kadar el becerilerini geliştirecekleri birbirinden keyifli tasarım çalışmaları yapacaklar.

MÜZEDE KAMP

Müze’nin bahçesinde kendi çadırlarını kuracak çocuklar, takım çalışması içeren etkinliklere katılarak kamp ritüellerini öğrenecekler.

İLLÜSTRASYONUN BANA SÖYLEDİKLERİ

Çocuklar, kitaplardaki illüstrasyonları inceleyerek, hikâyelerde geçen karakter ve maceralara dair illüstrasyonlar çizecekler.

BAŞYAPITIM BEN

Çocuklar, usta sanatçıların başyapıtlarını inceleyecek, bu eserlerden aldıkları ilhamla kendi başyapıtlarını yaratacaklar.

FOTOĞRAFIN HER HALİ

Fotoğraf makinesi olmadan fotografik görüntü elde edilebilir mi? Çocuklar, alternatif baskı tekniklerinden fotogram ve cyonatyp uygulamalarıyla tanışacaklar, ışıkla boyama yapacaklar.

BİR KÜÇÜK KİTAP TASARLADIM

Çocuklar, düşündükleri bir karakteri ve hikâyesini resmedecekler. Karakter ve onun hikâyesini küçük karelere çizerek bu çizimleri birleştirip kendilerine bir “storyboard” hazırlayacaklar.

MÜZEDE YOGA

Cihangir Yoga eğitmenleri eşliğinde gerçekleştirilecek derslerde, çocuklar esnekliklerini arttıracaklar ve koordinasyon becerilerini geliştirecekler.

MÜZEDE FELSEFE

Cevaplardan çok sorulara odaklanacak atölye çalışmasında çocuklar, özgüven, cesaret, yaratıcılık, çevre bilinci, insan hakları, hayvan sevgisi kavramları üzerine düşünecekler.

MÜZEDE RESİM

Teknik ve malzemeye dair bilgi vermeyi amaçlayan atölyede çocuklar akrilik, linol ve tekstil boyası gibi pek çok boya çeşidini kullanarak farklı yüzeylere uygulamalar yapacaklar.

Yaz okulu atölyeleri ücretlidir.Yarım günlük atölyeler 100 TL, günlük atölyeler ise 150 TL’dir.

Detaylı bilgi ve kayıt için tıklayınız.

Kaynak: AB-ilan