Genç Kadınlar için Siyaset Okulları Devam Ediyor! Sıradaki şehir Kars..

Kadın Adayları Destekleme Derneği’nin (Ka.Der) Genç Kadınlar için Siyaset Okulları Devam Ediyor! Sıradaki şehir Kars…Ka.Der’in duyurusu şöyle: Projenin amacı farklı siyasi partilerdeki genç kadınları toplumsal cinsiyet eşitliği alanında bilgilendirmek ve yerel siyaset için bir toplumsal cinsiyet uzmanı havuzu oluşturmak yoluyla toplumsal cinsiyeti anaakımlaştırmayı yerel belediyelerin gündemine entegre etmektir.  Toplamda 140 kadına ulaşmak hedeflenmektedir. Proje kapsamında […]

Kadın Adayları Destekleme Derneği’nin (Ka.Der) Genç Kadınlar için Siyaset Okulları Devam Ediyor! Sıradaki şehir Kars…Ka.Der’in duyurusu şöyle:

Projenin amacı farklı siyasi partilerdeki genç kadınları toplumsal cinsiyet eşitliği alanında bilgilendirmek ve yerel siyaset için bir toplumsal cinsiyet uzmanı havuzu oluşturmak yoluyla toplumsal cinsiyeti anaakımlaştırmayı yerel belediyelerin gündemine entegre etmektir.  Toplamda 140 kadına ulaşmak hedeflenmektedir. Proje kapsamında İstanbul, Kars, Sinop, Ankara, Gaziantep, İzmir ve Mersin’de ikişer günlük ücretsiz eğitimler düzenlenecektir. Her bir eğitime yerel yönetimlerden veya yerel politikaya ilgi duyan farklı siyasi partilerden 20 genç kadın davet edilecektir. Eğitimler tamamen ücretsizdir. Eğitim takvimi aşağıdaki gibidir.

Eğitimlere katılım için başvuru formunu buradan doldurabilirsiniz.

Eğitim Takvimi:

18-19 Kasım Kars

16-17 Aralık Sinop

23-24 Aralık Ankara

6-7 Ocak Gaziantep

20-21 Ocak İzmir

10-11 Şubat Mersin

Bu proje Kanada Yerel Girişimler Fonu tarafından tarafından desteklenmektedir.