İmzalarınız Çöpe Gitmesin

10 Ekim 2017
Kırtasiye satan yerlerde  kalem denerken çiçek, böcek, kalp gibi ufak çiziktirmelerin dışında çoğumuz imza atarız. Mephisto Kitabevi de kalem standına yerleştirilen boş deneme kağıtlarını gün sonunda kaldırırken bu gerçeği bir kere daha fark etmiş. Reklam ajansı Y&R İstanbul da, bu bilgiyi alıp nefis bir mecra kullanımına çevirmiş. “Kurtaran /Kurtarılan İmzalar” adını taşıyan çalışmada, çok basit bir şey yapılmış aslında. Gün […]

Kırtasiye satan yerlerde  kalem denerken çiçek, böcek, kalp gibi ufak çiziktirmelerin dışında çoğumuz imza atarız. Mephisto Kitabevi de kalem standına yerleştirilen boş deneme kağıtlarını gün sonunda kaldırırken bu gerçeği bir kere daha fark etmiş. Reklam ajansı Y&R İstanbul da, bu bilgiyi alıp nefis bir mecra kullanımına çevirmiş.

“Kurtaran /Kurtarılan İmzalar” adını taşıyan çalışmada, çok basit bir şey yapılmış aslında. Gün boyu renk renk kalemleri denemek için atılan imzalar ‘neden çöp olsun’ denerek, boş deneme kağıtları sivil toplum kuruluşlarının imza kampanyalarıyla değiştirilmiş. Kalemleri denemek için kağıda yönelenler karşılarında Tohum OtizmHaytap gibi sivil toplum kuruluşlarının kampanyalarını bulmuşlar. Böylece bir yandan kalemi denerken bir yandan da boşa imza atmak yerine topluma fayda sağlamak için çalışan kuruluşlara destek verebilmişler.

Bir kağıdı sadece bir başka kağıtla değiştirerek ayda 3500’ü aşkın imza toplanmış. Projenin devamı için 3 farklı STK’dan daha destek alınmış.

Kaynak: bigumigu