Gençlik Örgütleri Forumu Genç Aktivistlerini Arıyor

Türkiye’de gençlik politikasının hak temelli bir yaklaşımla ele alınması konusunda çalışan Gençlik Örgütleri Forumu, gençlik örgütlerinin birlikte hareket ettiği ortak bir platformdur. Bünyesinde 70 gençlik örgütünü (kuruluşlar, dernekler, kulüpler, meclisler, merkezler, gruplar ve bir vakıf) barındıran GoFOR, Türkiye’deki gençlik çalışmalarının ve politikalarının geliştirilmesinde kilit bir role sahip olmayı amaçlamaktadır. Belarus Ulusal Gençlik Konseyi “RADA” ve […]

Türkiye’de gençlik politikasının hak temelli bir yaklaşımla ele alınması konusunda çalışan Gençlik Örgütleri Forumu, gençlik örgütlerinin birlikte hareket ettiği ortak bir platformdur. Bünyesinde 70 gençlik örgütünü (kuruluşlar, dernekler, kulüpler, meclisler, merkezler, gruplar ve bir vakıf) barındıran GoFOR, Türkiye’deki gençlik çalışmalarının ve politikalarının geliştirilmesinde kilit bir role sahip olmayı amaçlamaktadır.

Belarus Ulusal Gençlik Konseyi “RADA” ve Gençlik Örgütleri Forumu “GOFor”un düzenlediği eğitim kursu 11-18 Kasım 2017 tarihleri arasında Minsk, Belarus’da gerçekleşecektir. Gençlik haklarının savunulması ve gençlerin katılımlarının arttırılmasına yönelik düzenlenlenecek bu eğitim kursuna  Belarus ve Türkiye’den katılacak 5’er aktivist aranmaktadır, toplamda 10 katılımcı olacaktır. Seçilen katılımcıların eğitimden sonra Türkiye’de eğitimin amaçları doğrultusunda bir kampanya düzenlemeleri beklenmektedir.

Seçilen katılımcıların seyahat, sigorta, konaklama ve yemek masrafları proje bütçesinden karşılanacaktır.

Başvurmak isteyen adaylar başvuru formunu doldurmalı ve temsil ettikleri gençlik kuruluşundan bir destek mektubu edinmelidirler. Bu mektup, formda belirtilen iletişim adreslerine başvurunun akabinde gönderilmelidir.

 

Detaylı bilgi ve başvuru formu için lütfen tıklayınız