TOG Toplumsal Cinsiyet Eğitmen Eğitimi Programı katılımcılarını arıyor

Toplumsal Cinsiyet Anaakımlaştırma Programı, toplumsal cinsiyet eşitliğinin Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) içerisinde her kademede yaygınlaştırılması için çeşitli müdahale alanlarını içeren bir programdır. Programda yer alan toplumsal cinsiyet eğitimleri, üniversitelerde genç kadınlara ve LGBTİ+’lara yönelik taciz, ayrımcılık, baskı ve yıldırma mekanizmaları, cinsel şiddet ve bunlarla etkin mücadele yöntemlerini içermektedir. Toplumsal Cinsiyet Eğitmen Eğitimi Programı 17 – 25 […]

Toplumsal Cinsiyet Anaakımlaştırma Programı, toplumsal cinsiyet eşitliğinin Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) içerisinde her kademede yaygınlaştırılması için çeşitli müdahale alanlarını içeren bir programdır. Programda yer alan toplumsal cinsiyet eğitimleri, üniversitelerde genç kadınlara ve LGBTİ+’lara yönelik taciz, ayrımcılık, baskı ve yıldırma mekanizmaları, cinsel şiddet ve bunlarla etkin mücadele yöntemlerini içermektedir.

Toplumsal Cinsiyet Eğitmen Eğitimi Programı 17 – 25 yaş arası, toplumsal cinsiyet ile ilgili, eşitsizlik ve cinsel şiddet ile mücadele üzerine farkındalık yaratmak için yapılan yerel eğitimlerin yaygınlaştırılmasında aktif rol almak isteyen gençlerin başvurularına açık, iki aşamalı bir eğitim programıdır.

Programın ilk aşaması mayıs – temmuz ayları arasında online (uzaktan) gerçekleştirilecek ve 10 hafta sürecektir. 10 haftalık eğitim programını eksiksiz tamamlayan katılımcılar,  ağustos ayında düzenlenecek beş günlük bir “Toplumsal Cinsiyet Eğitmen Eğitimi’ne” katılacak ve sonrasında üniversitelerdeki TOG örgütlenmelerine yönelik Toplumsal Cinsiyet Yaygınlaştırma Eğitimlerini gerçekleştireceklerdir. Başvurucuların programın iki aşamasına da eksiksiz katılımın önemli olduğunu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

Eğitmen Eğitimi boyunca yol, yemek ve konaklama masrafları TOG tarafından karşılanacak olup, Toplum Gönüllüleri örgütlenmelerine yapılacak yerel yaygınlaştırma eğitimleri katılımcılar tarafından gönüllü gerçekleştirilecektir.

Eğitim programına katılmak istiyorsanız başvuru formunu en geç 28 Nisan 2017 Cuma günü, saat 23.59‘a kadar doldurabilirsiniz. Başvuru sonuçları 5 Mayıs tarihinde başvuru sahiplerine duyurulacaktır.

Başvurular, başvuru formunun içeriği, coğrafi dağılım ve programa tam katılım kriterleri göz önünde bulundurularak değerlendirilecektir.

Tüm süreç ile ilgili sorularınız için Leyla Soydinç ( genckadinfonu@tog.org.tr ) ile iletişime geçebilirsiniz.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.