Kadın Cinayetlerine Karşı Acil Önlem Grubu’ndan tüm kadın örgütlerine çağrı

20 Ocak 2017
8 Mart yaklaşırken, Kadın Cinayetlerine Karşı Acil Önlem Grubu tüm kadın örgütlerine, kadınlara ve LGBTİ+ bireylere çağrı yaparak şubat ayı boyunca sürecek olan ortak bir kampanya öneriyor. Erkek şiddetinin gün geçtikçe yaygınlaştığına dikkat çeken Kadın Cinayetlerine Karşı Acil Önlem Grubu, bu durum sonucu oluşabilecek yalnızlaştırmayı reddederek 8 Mart sürecinde bir arada eylem önerisi yapıyor. Şubat […]

8 Mart yaklaşırken, Kadın Cinayetlerine Karşı Acil Önlem Grubu tüm kadın örgütlerine, kadınlara ve LGBTİ+ bireylere çağrı yaparak şubat ayı boyunca sürecek olan ortak bir kampanya öneriyor.

Erkek şiddetinin gün geçtikçe yaygınlaştığına dikkat çeken Kadın Cinayetlerine Karşı Acil Önlem Grubu, bu durum sonucu oluşabilecek yalnızlaştırmayı reddederek 8 Mart sürecinde bir arada eylem önerisi yapıyor. Şubat ayı boyunca sürmesi planlanan kampanya, kadın örgütlerinin geniş bir toplantıda buluşmasını sağlayarak, yaklaşan 8 Mart sürecinin içeriğini ve biçimini katılımcı bir şekilde geliştirmeyi amaçlıyor. Tüm kadın kuruluşlarının, kadınların, LGBTİ+lerin davet edildiği toplantı 28 Ocak Cumartesi günü düzenlenecek.

Yer: TMMOB Makine Mühendisleri Odası

Tarih: 28 Ocak Cumartesi 15.00

 

Kaynak: Facebook