AB İnsan Hakları Kısa Film Yarışması

13 Haziran 2016
Türkiye AB Delegasyonu tarafından düzenlenen 2016 AB İnsan Hakları Kısa Film Yarışması, amatör ve profesyonel film yapımcılarının insan hakları konulu özgün kısa filmleriyle katılımını bekliyor. 2016 AB İnsan Hakları Kısa Film Yarışması’nın amacı, katılımcılara bu konuyu sinematik bir açıdan ele alma fırsatı vererek insan hakları konusunda farkındalık yaratmak, düşünmeye teşvik etmek ve onlara filmlerini sergileyebilecekleri […]

Türkiye AB Delegasyonu tarafından düzenlenen 2016 AB İnsan Hakları Kısa Film Yarışması, amatör ve profesyonel film yapımcılarının insan hakları konulu özgün kısa filmleriyle katılımını bekliyor.

2016 AB İnsan Hakları Kısa Film Yarışması’nın amacı, katılımcılara bu konuyu sinematik bir açıdan ele alma fırsatı vererek insan hakları konusunda farkındalık yaratmak, düşünmeye teşvik etmek ve onlara filmlerini sergileyebilecekleri bir platform sağlamak.

Finale kalan filmler, Aralık 2016’da düzenlenecek olan 6. Avrupa Birliği İnsan Hakları Film günleri çerçevesinde gösterilecek.

Yarışmanın birincisi bir HD kamera ve lens, ikincisi bir HD kamera kazanacak. Üçüncüsü de dahil herkes ödül olarak Oberhausen Kısa Film Festivali’ne akredite katılım hakkına sahip olacak.

Yarışmaya katılmak için son tarih 16 Kasım 2016, Çarşamba saat 18:00.

Ön eleme sonrasında finalist olarak 10 film seçilecek ve bunların arasından yarışma esas jürisi kararıyla kazanan üç film belirlenecek.

Sonuçlar, 10 Aralık 2016, Cumartesi günü Ankara’da yapılacak Ödül Töreni’nde açıklanacak.

Ayrıntılı bilgi ve başvuru için tıklayınız

 

Kaynak: ab-ilan.com