Trafiğe farklı ve eğlenceli bir alternatif: MovPak!

29 Mayıs 2016
Günlük yaşamlarımızda işe gidip gelirken trafikten ve kaostan kaçmak için türlü türlü yöntem denemeyenimiz yoktur. Toplu taşıma kullanmak, yürüyüş rotaları belirlemek, bisikletle işe gitmek… Brezilyalı bir iş insanı tarafından geliştirilen ve sırt çantası ve elektrikli bir kaykaydan oluşan taşınabilir Movpak, şehir içi ulaşımda kullanılabilecek eğlenceli araçlar arasında yerini alacak gibi görünüyor. Movpak gündelik yaşamın en […]

Günlük yaşamlarımızda işe gidip gelirken trafikten ve kaostan kaçmak için türlü türlü yöntem denemeyenimiz yoktur. Toplu taşıma kullanmak, yürüyüş rotaları belirlemek, bisikletle işe gitmek… Brezilyalı bir iş insanı tarafından geliştirilen ve sırt çantası ve elektrikli bir kaykaydan oluşan taşınabilir Movpak, şehir içi ulaşımda kullanılabilecek eğlenceli araçlar arasında yerini alacak gibi görünüyor.

Movpak gündelik yaşamın en önemli problemlerinden biri olan şehir içi ulaşım sorununa eğlenceli ve farklı bir çözüm sunuyor: kendinizi ve eşyalarınızı gideceğiniz yere en hızlı ve kolay şekilde nasıl götürürsünüz? Hibrit bir sırt çantası ve elektrikli kaykaydan oluşan Movpak, şehirde yaşayan ve ofise en yakın otobüs ya da metro durağı ve ofis arasındaki kısa mesafeler gibi diğer ulaşım araçları arasında kısa seyahatler yapan insanlar için tasarlandı. Devam eden ve yükselişte olan Indiegogo kampanyasıyla Movpak, yalnız seyahat hakkında yenilikçi fikirlere doğru kayıyor.

Movpak tanışıp tanışabileceğiniz en akıllı sırt çantası; uzaktan kumandayla kontrol ediliyor, akıllı telefon uygulaması var, elektrikli kaykayı ise kullanıcısını 32 km/s (20 mph) hızına kadar taşıyabiliyor.

Miami menşeili olan şirket bir süredir göz önündeydi ve Movpak’ı ilk olarak 2014 yılında tanıtmışlardı. Şimdi ise yeni iyileştirmelerle geri döndü ve ekip Movpak’i seri üretime geçirmeye karar verdi. Indiegogo’da yürütülen kitle fonlama kampanyasıyla kısa sürede hedeflenen fonun 3 katı toplandı.

Movpak-rolling-bag-1020x610

Sırt çantasında taşınabilecek normal bir kaykay ya da motorlu scooter’ların aksine Movpak’ın kaykayına bağlı kendi sırt çantası var. Movpak’ın kaykay kısmı sırt çantasının arkasından kayarak açılıyor. Kaykayın motorları ise ön ve arkasında bulunan aksların içine yerleştirilmiş. Sırt çantasının aynı zamanda cep telefonu, laptop ve tabletler gibi taşınabilir elektronik cihazları şarj etmek için kendi prizleri ve gece yolculuklarını sevenler için kendi ışıklandırmaları da mevcut.

 

Kaynak