Nesin Vakfı 16. Geleneksel 23 Nisan Şenliği

18 Nisan 2016
Nesin Vakfı bu yıl, geleneksel 23 Nisan Çocuk Şenliği’nin 16’ncısını gerçekleştirecek. Nesin Vakfı, bu yıl yine çocuklara, yemyeşil bahçesinde, meyve ağaçlarının altında, gün boyunca gönüllerince eğlenebilecekleri onlarca etkinlik sunuyor. Şenlik saat 13:00-14:00 sularında başlayacak. Minik bedenlerin oradan oraya koşmasını, minik ellerin boyadan çıkıp seramik çamuruna batmasını, minik parmakların davulların üzerinde gezinmesini görmek onlara keyif veriyor. […]

Nesin Vakfı bu yıl, geleneksel 23 Nisan Çocuk Şenliği’nin 16’ncısını gerçekleştirecek.

Nesin Vakfı, bu yıl yine çocuklara, yemyeşil bahçesinde, meyve ağaçlarının altında, gün boyunca gönüllerince eğlenebilecekleri onlarca etkinlik sunuyor. Şenlik saat 13:00-14:00 sularında başlayacak.

Minik bedenlerin oradan oraya koşmasını, minik ellerin boyadan çıkıp seramik çamuruna batmasını, minik parmakların davulların üzerinde gezinmesini görmek onlara keyif veriyor. Çocukların yüzlerinde tebessüm, ebeveynlerinkinde ‘gitti güzelim elbise!’ ifadesi hiç eksilmiyor.

Şenliğe katılacaklar bu yıl da bir yanda Okay Temiz’in ritim grubuyla davul çalan, diğer yanda uçurtma uçururken ayakları yerden kesilen çocuklar görecekler.

Şenlikte geleneksel oyunlardan yüz, tişört ya da duvar boyamaya, spor aktivitelerinden masal çadırına, palyaçodan kampçılığa sayısız etkinlik olacak.

Anne-babalar için yine en zor kısım eve dönüş saati olacak; çünkü akşam ayrılmak vakti geldiğinde anne-babaların kollarından çekiştire çekiştire zorla götürmeye çalıştığı çocuklar etkinliğin geleneklerinden! Öyle ki Vakıf bu yıl yoğun istek üzerine bir ‘eve dönüş merasimi!’ yapmayı planlıyor.

İlk yıllar 300-400 kişilik katılımlarla gerçekleştirilen 23 Nisan bayramları, artık 2000’in üzerinde kişinin katıldığı devasa bir şenlik.

Geçen yılki 23 Nisan etkinliği böyle geçmişti:

Ünü gibi kalabalık katılımı da zaten kısıtlı olan sınırları çoktan aştığı için Vakıf şenliği destekçiler eşliğinde gerçekleştirebiliyor. Bu yıl şenliğin 81 destekçi okulu var.

Şenlik sadece çocuklara değil, çocukluklarını yaşayamamış ebeveynlere de açık.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız

*Saat 12:00’de Taksim AKM önünden ve Bakırköy Meydanı’ndan; ayrıca saat 11:00’de Kadıköy rıhtımdan otobüsler hareket edecek. Çatalca’dan da saat 13-14:00 arası ring seferler olacak.

*Bu etkinlikte mangal yapmaya, ateş yakmaya izin yok. Ancak küçük bir tutar karşılığında herkese yetecek yiyecek olacak.

*Piknik sevenler 7 Mayıs’taki “Mayıs Pikniği”ne katılabilir.

* İlk defa katılacaklara, çocukların üzerine gözden çıkardıkları kıyafetler giydirmeleri tavsiye ediliyor.

İletişim: halklailiskiler@nesinvakfi.org – nesinvakfi@nesinvakfi.org

Tel: 0212 783 6358 – 0530 671 1941