Teknolojinin Kadın Liderleri Ödülleri için başvurular devam ediyor

14 Nisan 2016
KAGİDER ve Microsoft, bu yıl “Teknolojinin Kadın Liderleri” Ödüllerini hayata geçiriyor ve kadınların teknoloji alanındaki başarılarını ve liderliklerini ödüllendiriyor. Başvurular başladı. Teknolojinin Kadın Liderleri Ödülleri için kategoriler şöyle: Geleceğin Teknoloji Yıldızı Adayı: Ortaokul veya lise düzeyinde bilişim teknolojilerine gönül vermiş, bu konuda katıldığı programlarla, gösterdiği başarılarla fark yaratmış kız öğrenci. Genç Teknoloji Yıldızı: Bilişim teknolojileri […]

KAGİDER ve Microsoft, bu yıl “Teknolojinin Kadın Liderleri” Ödüllerini hayata geçiriyor ve kadınların teknoloji alanındaki başarılarını ve liderliklerini ödüllendiriyor. Başvurular başladı.

Teknolojinin Kadın Liderleri Ödülleri için kategoriler şöyle:

Geleceğin Teknoloji Yıldızı Adayı: Ortaokul veya lise düzeyinde bilişim teknolojilerine gönül vermiş, bu konuda katıldığı programlarla, gösterdiği başarılarla fark yaratmış kız öğrenci.

Genç Teknoloji Yıldızı: Bilişim teknolojileri alanında çalışmalarıyla fark yaratan, bu alanda arkadaş gruplarıyla bilgi birikimini ve deneyimlerini paylaşan, çevresinde değer yaratan üniversite öğrencisi kız.

Bilişimde Fark Yaratan Kadın Lider: Bilişim sektörüne hizmet veren, tedarik zincirinde katma değer yaratan, başarılı projelere liderlik etmiş kadın yönetici.

Yılın Başarılı Kadın Girişimcisi (Startup): Bilişim teknolojilerini kullanarak iş dünyasında fark yaratan, AR-GE ve inovasyon kültürünün gelişmesini destekleyen, yenilikçi, cesur ve büyüme odaklı, son 3 yılda Startup kurmuş girişimci kadın lider.

Yılın Başarılı Kadın Yazılım Geliştiricisi: Yazılım teknolojileri alanında uzman, uygulama pazarını takip eden, en yeni teknolojilerle başarılı projelere imza atmış başarılı kadın yazılımcı.

Yılın Başarılı Kadın CIO’su: Stratejik yönetimden, operasyonel sürece kadar iş süreçlerinde teknolojiyi en iyi kullanan, bulut bilişimden mobile kadar farklı alanlarda firmasının iş süreçlerini değiştiren, çalıştığı şirketin teknolojiyle büyümesine öncülük eden kadın lider.

Engelleri Aşan Kadın: Fiziksel engellere rağmen, teknolojinin gücüyle çevresinde fark yaratan ve örnek olan başarılı kadın lider.

Yılın Başarılı Kadın Eğitimcisi: Türkiye’nin bilişim alanında tüketenden üreten bir topluma dönüşmesi için eğitim ve öğretim alanında önemli katkılarda bulunmuş, genç nesillerin ve kalifiye insan gücünün yetişmesine önayak olmuş, katkılarıyla toplumumuzda iz bırakan başarılı kadın öğretim görevlisi.

Başvuru için tıklayınız

* Başarı hikayesi eklenmemiş başvurular geçersiz sayılacak.

* Sorular için t-meakdo@microsoft.com

* Başvuru için son tarih: 22 Nisan 2016

Kaynak: STGM