CreateUp Programı başlıyor

04 Nisan 2016
Endeavor Etkin Girişimci Destekleme Derneği ve Girişimcilik Vakfı ortaklığında İstanbul Kalkınma Ajansı’nın “Yaratıcı Endüstriler Mali Programı” kapsamında yürütülen ”CreateUp” projesi yarın Yaratıcı Endüstriler ve Girişimcilik ekosistemlerinin bir araya geleceği açılış etkinliğiyle başlıyor.   Tasarımdan mimarlığa, plastik sanatlardan sinemaya geniş bir yelpazeyi kapsayan yaratıcı endüstriler, istihdam yaratma potansiyeliyle son yıllarda dünyada ekonomik açıdan öne çıkan ve […]

Endeavor Etkin Girişimci Destekleme Derneği ve Girişimcilik Vakfı ortaklığında İstanbul Kalkınma Ajansı’nın “Yaratıcı Endüstriler Mali Programı” kapsamında yürütülen ”CreateUp” projesi yarın Yaratıcı Endüstriler ve Girişimcilik ekosistemlerinin bir araya geleceği açılış etkinliğiyle başlıyor.

 

Tasarımdan mimarlığa, plastik sanatlardan sinemaya geniş bir yelpazeyi kapsayan yaratıcı endüstriler, istihdam yaratma potansiyeliyle son yıllarda dünyada ekonomik açıdan öne çıkan ve hızla gelişen sektörlerin arasında yer alıyor.

Türkiye’de özellikle sahip olduğu kültürel çeşitlilik ve mirasıyla İstanbul’da yaratıcı endüstrilerin geliştirilmesi için mevcut ve/ veya potansiyel girişimcilere yol göstermek üzere hazırlanan bu programla yenilikçi yöntemlerin sunulması, girişimcilik ve liderlik kapasitelerinin geliştirilmesi hedefleniyor.

Kimler Katılabilir?

CreateUp’ın hedef kitlesi yaratıcı endüstrilerde faaliyet gösteren girişimciler ya da sektöründe değişim yaratacak, yenilikçi ve uzun soluklu bir tasarımı, fikri olan üniversite mezunu girişimci adayları.

Nisan 2016 – Ağustos 2016 arası sürecek programa 11 Nisan 2016 akşamına kadar başvuru yapılabilecek.

Program dahilindeki yaratıcı endüstri sektörleri şunlar:

Ø Reklam TV & Radyo

Ø Film

Ø Müzik

Ø Video Oyunları

Ø Yayıncılık

Ø Mimarlık

Ø Tasarım

Ø Moda Sanat & Antika

Ø El Sanatları

Ø Gösteri Sanatları

Ayrıntılı bilgi ve başvuru için tıklayınız

http://createup.co/