Kırmızı Şemsiye, “HIV Epidemisinin Hızlı Taranması’ için saha çalışanı arıyor

01 Nisan 2016
Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği “HIV Epidemisinin Hızlı Taranması” Projesi kapsamında saha çalışanı arıyor. Ocak ve şubat 2016 içerisinde, Ankara’nın 8 ilçesinde seks işçileri, erkeklerle seks yapan erkekler ve damar içi madde kullanıcılarının yaşadıkları veya çalıştıkları bölgelerin haritalanması amacıyla gerçekleştirilen birinci saha çalışması tamamlandı. Bu çalışmaya ek olarak, ikinci saha çalışması Nisan […]

Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği “HIV Epidemisinin Hızlı Taranması” Projesi kapsamında saha çalışanı arıyor.

Ocak ve şubat 2016 içerisinde, Ankara’nın 8 ilçesinde seks işçileri, erkeklerle seks yapan erkekler ve damar içi madde kullanıcılarının yaşadıkları veya çalıştıkları bölgelerin haritalanması amacıyla gerçekleştirilen birinci saha çalışması tamamlandı. Bu çalışmaya ek olarak, ikinci saha çalışması Nisan 2016 sonunda başlayacak.

Bahsi geçen toplumsal grupların haritalanması çalışmasını içeren ilk aşamanın verilerinin analizi sonrası, bu gruplara yönelik davranış araştırması ile HIV prevelansının incelenmesi aşamalarından oluşan ikinci aşamada çalışmak üzere saha çalışanları aranıyor.

Başvuru sahiplerinin, kendilerinden talep edilen ilgili belgeleri, Ankara ekip süpervizörü Kemal Ördek’e kemal.ordek@kirmizisemsiye.org adresi üzerinden iletmeleri bekleniyor.

Başvuru sahiplerinde aranan özellikler:

  • Sosyal bilimler alanında herhangi bir bölümden mezun olmak veya bu bölümlerde öğrenci olmak,
  • Daha önce dezavantajlı toplumsal kesimlerle ilgili saha araştırması yapmış olmak veya böyle bir araştırmada çalışmış olmak,
  • HIV alanında gerçekleştirilmiş herhangi bir saha araştırmasında rol almış olmak,
  • Seks işçileri, erkeklerle seks yapan erkekler veya damar içi madde kullanıcılarına yönelik gerçekleştirilmiş herhangi bir çalışmada yer almış olmak veya bu toplumsal grupların sorunları ile ilgilenmek,
  • Stres altında, yoğun şekilde ve gün içerisinde düzensiz zaman aralıkları (gece geç saatlerde veya sabah erken saatlerde) ile çalışma imkanına sahip olmak,
  • Takım halinde çalışma yetisine sahip olmak,
  • Karşılaşılan sorunları çözme yetisine sahip olmak,
  • Ankara’da ikamet ediyor olmak.

Başvurucuların, Türkçe CV’leriyle bir adet (en fazla bir sayfadan oluşan) motivasyon mektuplarını yukarıda belirtilen e-posta adresi üzerinden en geç 15 Nisan 2016’ya dek Kemal Ördek’e iletmeleri gerekiyor.

Saha çalışanları, çalışmanın davranış araştırması bölümünde en fazla 2 ay çalışacaktır. Çalışanların ödemeleri ile ilgili bilgilendirme seçilen adaylarla gerçekleştirilecek mülakatlar esnasında yapılacaktır.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız