İLKE Derneği STK Yönetici Eğitimi

30 Mart 2016
STK yöneticilerinden gelen yoğun talep nedeniyle İLKE Derneği, STK Yönetici Eğitim Programı’nı yeniden düzenliyor! Gönüllü teşekküller olarak ortaya çıkan sivil toplum kuruluşlarının profesyonelleşme sürecine evrildiği bu dönemde bilgi ve birikim açısından donanımlı yöneticilere olan ihtiyaç günden güne daha fazla hissediliyor. İşleyiş ve yapı itibariyle kâr amaçlı kuruluşlardan farklılık gösteren sivil toplum kuruluşlarını yöneten kişilerin diğer […]

STK yöneticilerinden gelen yoğun talep nedeniyle İLKE Derneği, STK Yönetici Eğitim Programı’nı yeniden düzenliyor!

Gönüllü teşekküller olarak ortaya çıkan sivil toplum kuruluşlarının profesyonelleşme sürecine evrildiği bu dönemde bilgi ve birikim açısından donanımlı yöneticilere olan ihtiyaç günden güne daha fazla hissediliyor. İşleyiş ve yapı itibariyle kâr amaçlı kuruluşlardan farklılık gösteren sivil toplum kuruluşlarını yöneten kişilerin diğer kurumların yöneticilerine nazaran gözetmesi gereken daha hassas dengeler bulunuyor. Bu nedenle bir STK yöneticisinden, sivil çalışmalara yönelik açılımları, imkanları, fırsatları, kurumu için stratejik gelişmeleri iyi analiz etmesi, gündemi yeni bir perspektifle, vizyon sahibi bir bakış üzerinden okuyabilmesi, profesyonellikle gönüllülük arasında hizmet veren çalışanlarının verimli iş üretmesini sağlaması ve kurumunun sürdürülebilir kalıcı stratejilere sahip olabilmesi için donanımlı ve iyi yetişmiş olması bekleniyor.

İLKE Derneği bu nedenle, sivil toplum çalışmalarının işleyişine vâkıf, alanında uzman kişilerin vereceği eğitimlerle STK yöneticilerinin yönetim-organizasyon sistemi ve yönetim becerileri konusunda bilgi ve becerilerinin geliştirebilmesini amaçlıyor.

Programımıza herhangi bir STK’da aktif görev alan ve yönetim kademlerinde çalışan herkes kontenjan dâhilinde katılabilecek.

Başvuru için tıklayınız

yoneticiegitim