Fütüristler Derneği’nin Gelecek Günü 1 Mart’ta

25 Şubat 2016
Her yıl 1 Mart’ı “Gelecek Günü” olarak kutlayan Fütüristler Derneği, bu yılın temasını “Kadının Geleceği” olarak belirledi. 2005 yılından bu yana kişi ve kurumlarda gelecek çalışmaları konusunda farkındalık geliştirmek üzere birçok projeye imza atan Fütüristler Derneği, 2013 yılından itibaren her yıl, 1 Mart’ı “Gelecek Günü” olarak kutluyor. 2016 yılının temasını “Future of Woman / Kadının […]

Her yıl 1 Mart’ı “Gelecek Günü” olarak kutlayan Fütüristler Derneği, bu yılın temasını “Kadının Geleceği” olarak belirledi.

2005 yılından bu yana kişi ve kurumlarda gelecek çalışmaları konusunda farkındalık geliştirmek üzere birçok projeye imza atan Fütüristler Derneği, 2013 yılından itibaren her yıl, 1 Mart’ı “Gelecek Günü” olarak kutluyor.

2016 yılının temasını “Future of Woman / Kadının Geleceği” olarak belirleyen dernek, logosunu da içinde rengarenk dişil, eril semboller taşıyan rengarenk bir beyin olarak güncelledi. Ana slogan, “Farklıyız ve Eşitiz! / We Are Different and Equal!” Etkinlikte odaklanacak konu ise “Kadın-Erkek Eşitliği / Gender Equality.”

1 Mart Salı günü saat 09:00 – 17:00 arasında, Yeditepe Üniversitesi İnan Kıraç Konferans Salonu’nda gerçekleşecek etkinlikte, kadın, erkek ve tüm cinslerin eşit olduğu bir dünyanın ne kadar renkli, aydınlık, sağlıklı, verimli, sürdürülebilir ve dengeli olacağına dair gelecek hayalleri kurulacak, senaryolar konuşulacak.

Tüm detaylar için tıklayınız

Gelecek Günü fikri nasıl doğdu?

Dernek bunu şöyle açıklıyor: ”Bayramlar, kitlesel kutlamalar insanların dikkatlerini ve enerjilerini ortak noktaya toplamak için müthiş kuvvetli araçlardır. Çoğu da geçmişte olan şeyleri ya da doğanın ritmik tekrarlarını kutlamak içindir. Tarih ve doğa onurlandırmamız gereken kıymetli, ortak değerlerle doludur. Ancak biz müthiş olasılıklarla dolu ve hep beraber inşa etmekte olduğumuz geleceğin de kutlanması gerektiğine inanıyoruz.”