Proje Hazırlama ve Bütçeleme Teknikleri kitabı

28 Ocak 2016
AB ve kalkınma ajanslarına yönelik “Proje Hazırlama ve Bütçeleme Teknikleri” kitabı, İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları’ndan çıktı. Kitap STK’lara, Kooperatiflere ve KOBi’lere yönelik örneklerle hazırlandı. Nurhan Yentürk, Yiğit Aksakoğlu ve Alper Akyüz imzalarını taşıyan çalışma, “STK Çalışmaları – Eğitim Kitapları Dizisi”nden. İstanbul Bilgi Üniversitesi STK Eğitim ve Araştırma Birimi’nin, STK’lar için düzenlediği kapasite geliştirme eğitimleri 2003 […]

AB ve kalkınma ajanslarına yönelik “Proje Hazırlama ve Bütçeleme Teknikleri” kitabı, İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları’ndan çıktı. Kitap STK’lara, Kooperatiflere ve KOBi’lere yönelik örneklerle hazırlandı.

Nurhan Yentürk, Yiğit Aksakoğlu ve Alper Akyüz imzalarını taşıyan çalışma, “STK Çalışmaları – Eğitim Kitapları Dizisi”nden. İstanbul Bilgi Üniversitesi STK Eğitim ve Araştırma Birimi’nin, STK’lar için düzenlediği kapasite geliştirme eğitimleri 2003 yılında başlamıştı. Özellikle hak temelli çalışan STK’ların ihtiyaçlarına göre yazılmış, bu STK’ların deneyim ve çalışma kültürlerini dikkate alan, eğitimleri etkin kılmak için gerekli yazılı ders materyalinin eksikliği, çok önemli bir sorun olarak ortaya çıkınca,  eğitimler süresince eğitmenlerin hazırladığı ders notları, derslerdeki tartışmalar ve katılımcıların deneyimleriyle oluşan yazılı kaynaklara dönüştü. Bu gelişme ve eğitim programlarına katılamayan STK’ların yoğun istekleri üzerine, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde STK Çalışmaları – Eğitim Kitapları Dizisi yayınlanmaya başladı.

STK Çalışmaları – Eğitim Kitapları Dizisi, STK Eğitim ve Araştırma Birimi’nin İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları’yla ortak yürüttüğü bir çalışma. Bu dizi çerçevesinde yayımlanacak olan kitaplar buradan izlenebilir.

“Proje Hazırlama ve Bütçeleme Teknikleri” Kitabı, bu dizinin 11. kitabı. Bu çalışma için 2006 ve 2007 yıllarında İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları, STK Çalışmaları Eğitimi Kitapları kapsamında yayınlanan Proje Döngüsü I ve II kitaplarından yararlanıldı.

Kitabın tam metni için tıklayınız.