Gönüllüler Runatolia’da mülteci bebekler için koşacak

27 Ocak 2016
Hayata Destek Derneği ve gönüllüleri, kollektif yardımseverlik koşusu konseptini Türkiye’ye taşıyan Adım Adım ile birlikte 6 Mart 2016 tarihinde Runatolia’ya katılıyor. Yardımsever koşucuların hedefi, mülteci bebeklerinin hayatına destek olmak. Kampanya kapsamında sağlanan desteğin her 200 TL’si ile yeni doğum yapmış ya da yapacak bir mülteci anneye bebeğinin ilk doğum günü hediyesi ulaştırılacak. Bu ilk hediye, […]

Hayata Destek Derneği ve gönüllüleri, kollektif yardımseverlik koşusu konseptini Türkiye’ye taşıyan Adım Adım ile birlikte 6 Mart 2016 tarihinde Runatolia’ya katılıyor. Yardımsever koşucuların hedefi, mülteci bebeklerinin hayatına destek olmak.

Kampanya kapsamında sağlanan desteğin her 200 TL’si ile yeni doğum yapmış ya da yapacak bir mülteci anneye bebeğinin ilk doğum günü hediyesi ulaştırılacak. Bu ilk hediye, anne ve bebek için temel ihtiyaçları içeren bir bakım çantası olacak. Bağışlar sayesinde bebeğin ilk banyosunu keyifli kılacak sabun, şampuan; banyo sonrasında onu temiz tutacak bebek bezi, ıslak mendil; ilk giysileri zıbın, eldiven, çorap; onu soğuktan koruyacak sıcak bir battaniye; ayrıca biberon, emzik ve önlük bebek doğduğu an aileye teslim edilecek. Bakım çantasında anneler içinse hem bebeklerinin gelişimlerini takip edebilecekleri hem de bu duygusal anıları biriktirebilecekleri bir günlük yer alacak.

Hayata Destek ile yardımseverlik koşusuna katılıp mülteci bebeklerin hayatlarına destek çağrısı yapan koşucular, ipk.adimadim.org adresi üzerinden oluşturulan profillerinde, adlarına yapılan bağışları takip edebilecek. Bağışçılar ise güvenilir bir kanalla ihtiyaç sahibi mültecilerin hayatına destek olabilecek.

HAYATA DESTEK DERNEĞİ: Ayrım gözetmeden insani yardım

Hayata Destek, doğal ve insan kaynaklı afetlerden etkilenmiş toplumların temel haklarına erişimini sağlamak ve ihtiyaçlarını karşılamak için insanlık, ayrım gözetmemek, tarafsızlık, bağımsızlık, hesap verebilirlik prensipleri çerçevesinde faaliyetlerini Türkiye ve çevre bölgelerde sürdüren bir insani yardım derneği. Suriye Krizi’nin başlangıcından bu yana mültecilere destek olmak için sınır iller ve İstanbul’da çalışmalar yürütüyor. Ayrıca çocuk koruma programı kapsamında çocuk işçiliğiyle mücadelede sorumluluk aldığı projelerle etkin rol oynuyor.

Bilgi için tıklayınız.

ADIM ADIM: 11 bin gönüllü koşucu, 90 bin bağışçı

Adım Adım, Mart 2008’te, yurtdışında ‘charity run’ olarak bilinen kolektif yardımseverlik koşusunu Türkiye’de tanıtmak ve yaygınlaştırmak için kurulan ilk sivil toplum oluşumu. Adım Adım, başta koşu olmak üzere yüzme, bisiklet, dağcılık gibi dayanıklılık gerektiren sporlar aracılığıyla ülkemizin önemli sosyal sorumluluk projelerine maddi kaynak ve tanıtım desteği sağlıyor. 2015 itibariyle, ipk.adimadim.org’un da yarattığı ivmeyle 11 bin gönüllü koşucusu ve 90 bin bağışçı aracılığıyla bünyesinde yer alan STK’Lara aktarılan kaynak 11.7 milyon TL’ye ulaştı.

Bilgi için tıklayınız.