Mülteci Hakları Türkiye Ülke Raporu

25 Ocak 2016
18 Avrupa ülkesindeki sığınma sistemlerinin analizi ve karşılaştırılmasını amaçlayan AIDA (Asylum Information Database) Projesi kapsamında Mülteci Hakları Türkiye Ülke Raporu’nun genişletilmiş ikinci edisyonu yayımlandı. Mülteci Hakları Merkezi – ECRE işbirliğiyle, Mülteci Hakları Merkezi tarafından İngilizce olarak hazırlanan rapor, Türkiye sığınma sistemine ilişkin genel bir değerlendirme sunuyor. Ayrıca gerek Türkiye’ye Suriye’den kitlesel olarak sığınan kişilerin tabi […]

18 Avrupa ülkesindeki sığınma sistemlerinin analizi ve karşılaştırılmasını amaçlayan AIDA (Asylum Information Database) Projesi kapsamında Mülteci Hakları Türkiye Ülke Raporu’nun genişletilmiş ikinci edisyonu yayımlandı.

Mülteci Hakları Merkezi – ECRE işbirliğiyle, Mülteci Hakları Merkezi tarafından İngilizce olarak hazırlanan rapor, Türkiye sığınma sistemine ilişkin genel bir değerlendirme sunuyor. Ayrıca gerek Türkiye’ye Suriye’den kitlesel olarak sığınan kişilerin tabi olduğu “geçici koruma” uygulaması, gerekse de diğer ülkelerden gelen bireysel sığınmacıların tabi olduğu yeni “uluslararası koruma” prosedürünün ayrıntılı bir analizini içeriyor.

Kaynak ve rapora ulaşmak için tıklayınız.