Uluslararası Yeşil Girişimcilik Fikir Yarışması

Yar%C4%B1%C5%9Fma-1280x1811.jpg
Günümüz genç yeşil girişimcilerinin ortaya çıkarılması, gençlerin yeşil iş fikirlerini uluslararası alanda tanıtabilmesi ve yeşil girişimcilik alanında nitelikli çıktıların artırılması amacıyla gerçekleştirilecek “Uluslararası Yeşil Girişimcilik Fikir Yarışması” başvuruları başladı.

Yarışmaya;

  • 16-30 yaş arasında
  • 2 ila 5 kişilik bir ekibe sahip
  • Yenilikçi ve uygulanabilir bir yeşil iş fikrine/ürüne/hizmete sahip tüm gençler başvurabilmekte.

Eğer iklim değişikliği, enerji verimliliği, sanayi teknolojileri, yenilenebilir enerji, ulaşım, sürdürülebilir şehirler, geri dönüşüm, su, yemek ve tarım gibi alanlarda yenilikçi, uygulanabilir bir iş fikrim/ürünüm/hizmetim var diyorsanız hemen başvurunuzu gerçekleştirin.

Son Başvuru Tarihi: 15 Şubat 2019

Ödüller

1.’lik Ödülü: Litvanya’da 1 haftalık Uluslararası BootCamp Hızlandırma Programına Katılım Hakkı

2.’lik Ödülü: İTÜ Çekirdek Erken Aşama Kuluçka Merkezine Giriş Hakkı

3.’lük Ödülü: Impact Hub İstanbul Coworking Space 4 aylık Kullanım Hakkı

Ayrıca fikir yarışmasına başvuran tüm ekipler, Büyükçekmece Belediyesi içerisinde yer alan Uluslararası Yeşil Girişimcilik ve İstihdam Merkezi’nde, belirli aralıklarla düzenlenecek olan 2 günlük “İş Fikri Geliştirme Eğitimi”ne katılma hakkı kazanacaktır. Sonrasında ise iş fikri uygun görülen ekipler, bu merkez içerisinde fikirlerini hayata geçirmek için çalışma hakkı (ofis kullanımı, mentörlük, network desteği) kazanacaklardır.

Yarışma hakkında ayrıntılı bilgi almak ve başvuru yapmak için TIKLAYIN!

“Uluslararası Yeşil Girişimcilik ve İstihdam Merkezi” projesi Büyükçekmece Belediyesi koordinatörlüğünde; Türkiye’den Küresel Çevre Derneği (GEO), Yunanistan’dan Academy of Entrepreneurship Greece (AKEP), Litvanya’dan European Social Entrepreneurship and Innovative Studies Institute (ChangeMakers’ON)  ve Macaristan’dan IMRO DDKK Non-Profit Ltd. kurumlarının ortaklıklarıyla gerçekleştirilmektedir. Proje hakkında ayrıntılı bilgi almak için TIKLAYINIZ!

Bu yarışma; “Erasmus+ Programı “Uluslararası Yeşil Girişimcilik ve İstihdam Merkezi” projesi kapsamında Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir. Ancak burada yer alan görüşlerden Avrupa Komisyonu ve Türkiye Ulusal Ajansı sorumlu tutulamaz.”

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

[et_bloom_inline optin_id=”optin_1″]


Send this to a friend