Medya izleme çalışmalarına destek olmak ister misiniz?

Hrant Dink Vakfı’nın 2009 yılından bu yana yürütmekte olduğu Medyada Nefret Söyleminin İzlenmesi projesinin ana hedefi, etnik, ulusal ve dini kimliklere yönelik nefret söylemi ve cinsiyetçi, homofobik ve transfobik söylemler içeren haberleri görünür kılmak ve medyada nefret söyleminin kullanımının azaltılmasına katkı sunmaktır. Çalışmalarımızı yürütmek ve yaygınlaştırmak için, bize destek veren gönüllü ve stajyerlerimizi ekibimizin önemli bir parçası olarak görüyoruz.

Sizden Beklediklerimiz

Proje kapsamında haberlerin taranması ve nefret söylemi içeren haberlerin ve köşe yazılarının belirlenmesi, en çok gönüllü desteğine ihtiyaç duyulan alanlardan biri. Bu doğrultuda, destek olacak gönüllü ve stajyerlerden,

  • Tarama kapsamına giren yazıları okumaları ve nefret söylemi içeren içerikleri tespit etmeleri;
  • Proje kapsamında gerçekleştirilen toplantı ve etkinliklerin hazırlığında destek olmaları;
  • Etnik köken, dini inanç, kadın ve LGBTİ’lere yönelik ayrımcı ve nefret içeren düşüncelerle mücadele etmeye istekli olmaları;
  • Diğer vakıf çalışanları ve gönüllülerle uyum içerisinde çalışabilmeleri;
  • Vakıf mekânının fiziksel düzeniyle ilgili ortak sorumluluklara katılması bekleniyor.

Projeye destek vermek isteyen gönüllü ve stajyerlerin en az 3 ay boyunca, haftada en az 2 gün 10.00-18.00 arası ofiste çalışması bekleniyor. Yaz aylarında staj yapacak olanların ise en az 1 ay boyunca haftada en az 3 gün 10.00-18.00 arası ofiste çalışması bekleniyor. Gönüllülere ve stajyerlere, talep edildiği takdirde burada çalıştıklarını gösteren bir yazı verilecektir.

Başvuranların, başvuru formunda belirttikleri başlangıç tarihlerine uygun olarak yarım gün sürecek bir eğitim organize edilecek ve eğitim sonrasında gönüllülük ve staj süreçleri başlayacaktır.

Başvuru için tıklayın.

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!Send this to a friend