Çocuk alanında çalışan avukatlara çağrı

Çocuklara yönelik ticari cinsel sömürünün (ÇTCS) ortadan kaldırılması amacıyla işbirliği zeminlerinin geliştirilmesine katkıda bulunmayı hedefleyen Çocuklara Yönelik Ticari Cinsel Sömürüye Son Projesi kapsamında  Avukat Güçlenme Programı düzenleniyor.

Program, çocuk ticareti, çocuk fuhuşu, çocuk pornografisi, çocuk evlilikler, cinsellik amaçlı turizm başta olmak çocuk haklarının en temel ihlali olarak tanımlanan ÇTCS ile mücadele ve bu sorunsalın ortadan kaldırılması amacıyla avukatlara yönelik bir destek ve dayanışma süreci olarak tasarlandı.

Öncelikle Çocuk Alanında Çalışan Avukatlar Ağı üyelerine yönelik tasarlanan programın birbiriyle bağlantılı iki aşaması bulunuyor.

Birinci aşama: Avukat Güçlenme Eğitimi (23-28 Ağustos 2016)

İkinci aşama: Çevrimiçi ÇTCS Hukuk Destek Sistemi ( 1 Eylül 2016 – 15 Mayıs 2017)

Başvuru Tarihi: 15 Ağustos 2016’ya kadar

Başvuru Belgeleri (İlgili belgeyi indirmek ve açmak için lütfen başlığına tıklayın) 

Detaylı bilgi için gundemcocuk.org

Fotoğraf: RenoCdZ/iStockphoto

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!Send this to a friend