Esas Sosyal Gençlik ve İstihdam araştırması sonuçları açıklandı

Esas Sosyal’in, İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Ipsos Sosyal Araştırmaları Enstitüsü desteğiyle genç işsizliği üstüne gerçekleştirdiği “Esas Sosyal Gençlik ve İstihdam Araştırma” sonuçları açıklandı.

Genç işsizliği üzerine yapılan araştırmaların özeti niteliğinde olan raporda Bilgi Üniversitesi’nin gerçekleştirilen “Gençlik ve İstihdam” araştırması ve Ipsos tarafından gerçekleştirilen “Türkiye’de Diplomalı Gençlerin İşsizliği Kamuoyu Araştırmasıyla ilgili verilere yer verilirken, bunun yanında her 2 kurum tarafından gerçekleştirilen araştırma sonuçlarına göre iş bulamama nedenleri ve bunlarla ilgili sorumlu kurumlar ve desteklerle farklı başlıklarda maddeler halinde belirtilmiş. Sonrasında sorunun çözümüne yönelik beklentiler ve fikirlerin belirtildiği rapor değerlendirme toplantısı çıktılarıyla sonlanıyor.

Araştırma özeti ve toplantı sonuçları için tıklayınız

Kaynak: Proje Panosu

 

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!Send this to a friend