Barış Anneleri yeniden müzakere istiyor

Barış Anneleri Meclisi, barış için müzakereler tekrar başlayana kadar her pazartesi günü 13.00-17.00 saatleri arasında Dolmabahce Sarayi önünde oturma eylemlerini sürdüreceklerini duyurdu.

 

Bakurpress’in haberine göre, İstanbul Barış Anneleri Meclisi, ‘Kürdistan’da halkın özyönetim talebine katliamlarla yanıt veren devlet yetkilileri ve AKP hükümetini’ Dolmabahçe Sarayı önünde yaptığı oturma eylemiyle protesto ediyor.

‘Ölümler dursun müzakere başlasın” ve ” Analar savaşa geçit vermeyecektir” pankartları açan anneler, “Başka yerde arama Kürtlerin muhatabı Öcalan”, “Barışa bir ses çift taraflı ateşkes” ve “Kadın şiddeti ideolojiktir özsavunma meşrudur” dövizlerini taşıdılar.

Anneler adına konuşan Behiye Duman, “Barış ortamı Saray’ın başkanlık sevdasına kurban edilmiştir” dedi. Duman, Öcalan ile görüşmeler tekrar başlayana kadar her Pazartesi günü 13.00-17.00 saatleri arasında oturma eylemleri gerçekleştireceklerini söyledi.

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!Send this to a friend