‘Göç ve Dirençli Kentler’ Yaz Akademisi Başlıyor

15 Haziran 2023
'Göç ve Dirençli Kentler' konulu yaz akademisi 17-22 Temmuz 2023 tarihlerinde Gaziantep Üniversitesi Merkez Kampüsü’nde gerçekleşecek.

Akademi, Şahinbey Belediyesi, Uluslararası Göç Örgütü (IOM), Gaziantep Üniversitesi Göç Enstitüsü, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Küresel Göç Araştırmaları ve Uygulamaları Merkezi (ASBU-GAUM) ve Gaziantep İl Göç İdaresi Müdürlüğü’nün iş birlikleri ile hayata geçiriliyor.

Yaz Akademisi’nde tema olarak “Göç ve Dirençli Kentler” konuları teorik ve pratik olarak ele alınacak. 6 gün sürecek olan yaz akademisi programının 5 günü teorik sunumlar, 1 günü ise pratik eğitimler şeklinde olacak. Pratik eğitimlerde iyi proje uygulama örnekleri yerinde ziyaret edilecek. Eğitmen olarak “Göç ve Dirençli Kentler” alanında uzman akademisyenler ve farklı kurum-kuruluşlardan temsilciler yer alacak.
Program katılımcıları göç çalışmaları alanında çalışan profesyoneller, araştırmacılar veya göç alanında kendini geliştirmek isteyen lisansüstü öğrencilerden oluşacak.
Programa katılım ücretsizdir. Katılımcıların konaklama ve yeme-içme ücretleri program düzenleyicileri tarafından karşılanacaktır. Katılımcılar sadece kendi şehirlerarası ulaşım masraflarından sorumlu olacaktır.
Program sonunda, katılımcılardan Göç ve Dirençli Kentler Yaz Akademisi’nde edindiği bilgi ve deneyimlerden hareketle Göç ve Dirençli Kentler ana teması altında bir akademik çalışma hazırlamaları beklenmekte. Program bitimini takip eden bir ay içinde çalışmalar katılımcılar tarafından teslim edilecek. Program çıktılarından biri olarak, katılımcıların katkılarıyla Göç ve Dirençli Kentler temalı, uluslararası bir kitap hazırlanacak.
Göç ve Dirençli Kentler Yaz Akademisi kontenjanı 20 kişidir. 5 kişi yedek aday olarak belirlenecektir.
Program sonunda katılımcılara katılım sertifikası verilecektir.
Başvuru tarihleri: 5-15 Haziran 2023
Göç ve Dirençli Kentler Yaz Akademisi hakkında detaylı bilgi için: goc.akademi@gmail.com
Başvuru formu için tıklayın.

İlgili Yazılar

Tüm Haberler