PinGOin, HeyKENT Kapsayıcı Kent Topluluğu Adana için Gönüllülerini Arıyor

PinGOin, erişilebilirlik alanında farkındalığını artırmak ve Adana’yı daha erişilebilir bir kent yapmak üzere gönüllülerini arıyor.

PinGOin, engelli ve farklı erişim kriterine sahip kişilerin sosyal ortamlarda yaşadıkları eşitsizlikleri azaltmak için mekanları ve toplumu daha kapsayıcı hale getirecek çözümler üreten bir sosyal girişimdir. Şehirlerde yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşlarının katkısıyla erişilebilirliği ve sivil katılımı destekleyen PinGOin, şimdi Adana’da!

HeyKENT Kapsayıcı Kent Topluluğu: Adana

Ulusal Demokratik Enstitüsü (NDI Türkiye) tarafından KATILIYORUZ Programı kapsamında desteklenen PinGOin, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Adana’da gerçekleşecek yeni bir projeye adım atıyor. 

Gönüllü Olarak Ne Yapabilirim? 

HeyKent Kapsayıcı Kent Topluluğunun bir parçası olacaksınız. Topluluk olarak erişilebilirlik ve engellilik konusunda farkındalığı artırmak, kentin erişilebilirliği için harekete geçirmek için PinGOin ekibi ile birlikte çalışacaksınız. 

Yaz boyu sürecek olan ‘Adana’da Mekan Pinleme’ hareketi ile ziyaret ettiğin sosyal mekanların erişilebilirliğini PinGOin.net ile paylaşacaksınız. Böylece şehrin çeşitli mekanlarının erişilebilirlik düzeyleri konusunda bilgi sağlayarak sosyal mekanlarda deneyim eşitliği için gönüllü olacaksınız.

Aynı zamanda şehrinde gerçekleşecek olan farkındalık buluşmalarına katılmanız bekleniyor. 

Program

Etkinlikler:

Temmuz 2021

  • Tanışma ve Oryantasyon Etkinliği

Temmuz 2021

  • Online Farkındalık Buluşmaları

Ağustos 2021

  • Pin Değerlendirme ve Çözüm Üretme Etkinlikleri

Temmuz – Kasım 2021

  • Mekan Pinleme Hareketi

*** Tüm etkinlikler talep edildiğinde işaret dili çevirisi ve sesli betimleme ile desteklenerek herkes için erişilebilir olacaktır. 

***Etkinliklerin kesin tarihleri ve detayları süreç içerisinde katılımcılara mail yolu ile ulaştırılacaktır. 

*** Planlanan üç etkinliğe katılım gösteren ve şehrinde 10 mekan pinleyen tüm gönüllülere katılım belgesi verilecektir. 

Son Başvuru Tarihi:
  • 25 Haziran 2021

Başvuru Formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Soru ve Önerileriniz İçin:

Not: Bu içerik NDI Türkiye KATILIYORUZ Programı kapsamında hazırlanmıştır. İçeriğin sorumluluğu tamamıyla PinGOin’e aittir ve NDI’ın görüşlerini yansıtmamaktadır.

Daha Fazla Bilgi ve Başvuru İçin: 

https://pingoin.net/Blog_Detay/heykent-kapsayc-kent-toplulugu-adana-38