Habitat Derneği Cisco Networking Academy Eğitmen Eğitimi Düzenliyor

Habitat Derneği, 3-9 Ağustos 2021 tarihlerinde Cisco Networking Academy CCNAv7 Eğitmen Eğitimi düzenliyor. Son başvuru tarihi 25 Temmuz 2021.

Habitat Derneği’nin 2006 yılından bu yana CISCO ortaklığında yürüttüğü “Bilişimde Genç Hareket” projesinin amacı, gençleri bilişim ve ağ teknolojileri alanında eğiterek, onları yarının dünyasına hazırlamak ve Türkiye’nin farklı şehirlerinden yüzlerce genci, bilgi temelli toplumun ve ekonominin bir parçası haline getirirken gönüllülük ilkesi ile toplumsal bilinç kazanmalarını sağlamak.

  • Bilişim ve ağ teknolojileri alanında eğitim alarak, ülke ekonomisine katkıda bulunacak genç potansiyelin yetiştirilmesine yönelik, ülke genelinde yetkin bireyler gönüllü eğitmen olmak için seçilmekte ve Habitat Cisco Networking Akademisi kapsamında bilişim eğitimleri almakta.
  • Gönüllü eğitmenler illerinde sosyo-ekonomik açıdan dezavantajlı gençlere bu eğitimleri ücretsiz olarak sağlamaktadır. Bilişimde Genç Hareket, teknoloji, bilişim, sosyal sorumluluk ve gönüllülüğü bir araya getirir.
  • Gönüllü eğitmenler kişisel gelişmelerine katkıda bulunur, iş deneyimi kazanırlarken dezavantajlı gençlere destek olup, ülkenin gelişmesine katkıda bulunurlar.
Kimler Eğitmen Olabilir?

Üniversite öğrencileri, yazılım, ağ veya donanımla ile çalışan ilgili kuruluş çalışanları, bilişim ve teknolojiye ilgisi olan ve/veya gönüllü proje eğitmeni olma ve eğitimleri organize etme/eğitim verme motivasyonuna sahip olan 18 yaş ve üzeri bireylerin eğitmen eğitimine başvurmasını bekleniyor.

Eğitmenlerin Sorumlulukları Nelerdir?
  • Gönüllü eğitmenlerden proje ekibiyle iş birliği içerisinde çalışarak aldıkları eğitmen eğitimi doğrultusunda online eğitimler vermeleri ve bir yıllık dönemde en az 100 kişiye ulaşmaları ve eğitimlerini raporlamaları bekleniyor.
  • Ayrıca projenin eğitim dışı faaliyetlerinin yürütülmesi ve projenin savunuculuğunu yapması bekleniyor.

Bu kapsamda 3-9 Ağustos 2021 tarihleri arasında online eğitmen eğitimi yapılacak.

  • Eğitmen eğitimine tam katılım göstermek önemli.
  • Eğitim, 3-9 Ağustos tarihleri arasında 10.00 ile 18.00 saatlerinde yapılacak.
  • Başvuru sonuçları 30 Temmuz 2021 tarihinde açıklanacak.
Başvuru 

Başvuru Formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi: 25 Temmuz 2021