Kadından Kadına SES’te Ortak Sorunları ve Tecrübeleri Paylaşmak İsteyen Kadınlar Bir Araya Geliyor

Toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamak ve Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları'na ulaşmak üzere, eşitlik ve dayanışma değerlerini savunan SES Eşitlik ve Dayanışma Derneği, 7 Mart 2021 Pazar günü Kadından Kadına SES adıyla çevrimiçi bir etkinlik düzenliyor. Farklı kademelerde, farklı deneyimlerde, farklı yetkinliklerde ve farklı yaşlarda olan tüm kadınların katılabileceği, eşitliğin ve çeşitliliğin hedeflendiği etkinlikte kadınlar, seçtikleri konuları ve tecrübelerini birbirleriyle paylaşacak. Siz de Kadından Kadına SES’e katılarak kadınlar arasında diyaloğu ve dayanışmayı artırmaya katkı sunabilirsiniz.

Pandemi süreci, toplumsal ve bireysel olarak kadınların yaşadıkları sorunların çeşitlenmesine ve yoğunlaşmasına yol açtı. Bu sürecin etkisi ve sorunların farklılaşmasıyla, SES Eşitlik ve Dayanışma Derneği ilk defa 8 Mart 2020 tarihinde İstanbul’da düzenlediği SES Kadın Mentörlük Yürüyüşü etkinliğini, Kadından Kadına SES ismiyle sanal bir buluşmaya dönüştürüyor.

Kadından Kadına SES Nedir?

Kadından Kadına SES; her yaş ve deneyimden kadını, ortak konularda eşleştirerek, birbirlerine destek olmak üzere bu konular hakkında konuşmalarını, tecrübelerini paylaşmalarını ve böylece kadınlar arası diyaloğu ve dayanışmayı hedefliyor.

“Kadınların Konuşacakları Ortak Çok Şey Var”

Yaşanmışlıkları, hedefleri, beklentileri ve umutları başka bir kadınla karşılıklı paylaşarak kadın dayanışmasında yer almak isteyen herkesi çevrimiçi etkinliğe beklediklerini söyleyen SES Eşitlik ve Dayanışma Derneği Kurucu Başkanı Gülseren Onanç, “Kendi çevrelerine sıkışan ve giderek daha çok içe kapalı yaşayan kadınların ses vermesi ve sorunlarını baş başa paylaşması kadınlar arasında dayanışmayı güçlendirecektir. Biliyoruz ki kadınların konuşacakları ortak çok şey var. Başvuru formunu, paylaşım yapmak isteyen kadınları ortak konularda eşleştirmek üzere tasarlamaya çalıştık. Kadından Kadına SES olmak isteyen herkesi bu etkinliğe katılmaya çağırıyoruz” dedi.

Başvuru

Etkinliğe başvurmak için tıklayın.

Etkinlik ve programla ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.