Online Gençlik Değişimi Projesinin Başvuruları Başladı!

"Youth for Future? Youth for Today!" online gençlik değişimi projesinin başvuruları başladı! Başvurular için son tarih 23 Ekim 2020.

‘Youth for Future? Youth For Today!’, Almanya ve Türkiye’den 18-27 yaş arasındaki gençler arasında çevrimiçi olarak gerçekleşecek olan, çeşitli atölye çalışmaları, ilham verici konuşmalar ve fotoğraf ve video araçları ile gençleri bir arada yaşama konusunda bilinçlendirmeyi ve güçlendirmeyi amaçlayan bir gençlik değişimi.

Proje, göç, sosyal uyum, birlikte yaşam, engelli çalışmaları ve LGBTI+ gibi tematik alanlarda genç profesyonellerin vereceği güçlendirme atölyeleri ve eğitimlerle Almanya ve Türkiye’den 20 genci güçlendirmeyi hedefliyor.

Projenin bir diğer hedefi ise Gençlik Konuşmaları (Youth Talks) adı verilen etkinliklerle farklı alanlarda faaliyet gösteren ve diğer gençlere rol model olan 10 farklı gencin deneyimlerini aktararak katılımcıların farkındalığını arttırmak. Kültürel değişimi ve diyalog kültürünü güçlendirme hedefiyle, projede yer alan gençlerin deneyimlerini, yaşadıkları yerleri ve kültürlerini paylaşmaları amacıyla katılımcılarla yapılacak video ve fotoğraf atölyesinin ardından bir paylaşım oturumu gerçekleştirilecek.

Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Başvuru formunu buradan doldurabilirsiniz.

Son başvuru tarihi: 23.10.2020 23:59

English Infopack

Arabic Infopack

German Infopack

İlgili Yazılar

Tüm Haberler