YADA Vakfı’nın Etki Odaklı Tasarım ve İletişim Atölyesi Başlıyor

04 Ağustos 2020
YADA Vakfı, Diyarbakır ve Samsun için düzenleyeceği Etki Odaklı Tasarım ve İletişim Atölyelerini pandemi sebebiyle online olarak yapıyor!
Sosyal etki odaklı tasarım/düşünme nasıl olur?

YADA, Avrupa Birliği tarafından desteklenen “Sivil Diyaloğun Güçlenmesi” Projesi kapsamında, STK’ların proje ve programlarını etki odaklı tasarlamalarını, mevcut çalışmalarını etkiyi hesaba katan bir yaklaşımla yeniden düşünmelerini, gündemleştirmek istedikleri meselelerin savunuculuk dilini etki ve işbirliği çerçevesinde kurgulamalarını ve hayata geçirmelerini kolaylaştırmak adına atölye çalışmalarıyla başlayan bir program düzenliyor. 

Program atölye çalışmalarının ardından, katılımcı STK’ların bir bölümüyle yıl sonuna kadar sürecek birebir danışmanlık sürecini içeriyor. Danışmanlık sürecine devam edecek STK’larla seçecekleri bir proje veya programın sosyal etki odaklı tasarım, uygulama ve ölçme metodolojilerini geliştirmek üzere birebir danışmanlık çalışması yürütülecek. 

Geçtiğimiz yıl İzmir ve İstanbul’da düzenlenen atölyelerin ardından bu yıl Diyarbakır ve Samsun’da gerçekleşmesi planlanan atölyeler pandemi sebebiyle online yapılacak. Başvurular tüm Türkiye’ye açıktır, Diyarbakır ve Samsun’da faaliyet gösteren STK’lara öncelik verilecektir. 

Başvuru ve Koşullar

Her bir atölyeye maksimum 35 STK/inisiyatif/platform/forum/topluluk kabul edilecek.

Atölye zoom üzerinden online olarak gerçekleştirilecek.

Başvuru sonuçları atölye gününden bir gün önce en geç  saat 16:00’ya kadar e-posta yoluyla başvuru sahiplerine açıklanacak. 

Katılım durumunuzu, soru ve önerilerinizi ozturk@yada.org.tr adresine e-posta olarak ulaştırabilirsiniz.

Tarih:

  1. Seçenek: 20 Ağustos 2020
  2. Seçenek: 31 Ağustos 2020

Saat: 10:00- 13:30

Başvuru formu için tıklayınız