ÖRAV’ın STEM Öncüleri Öğretmen Eğitimleri Başlıyor

24 Haziran 2019
Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV), ABD Ankara Büyükelçiliği desteğiyle hayata geçirdiği STEM Öncüleri Projesi kapsamında öğretmen eğitimlerine başlıyor. Türkiye genelinde Van, Sivas, Hatay, Uşak ve Zonguldak olmak üzere toplam 5 ilde, 24 – 27 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek eğitimlerde teorik altyapının yanında uygulama süreçleri de yer alacak.

ÖRAV’ın öğretmenleriyle birlikte kurgulayarak farklılaştırdığı STEM Öncüleri Projesi, eğitim programlarını 21. yüzyılın eğitim ihtiyaçları doğrultusunda zenginleştirmeyi hedefliyor. Ocak ayında gerçekleştirilen eğitici eğitimi ve Nisan ayında yapılan yetişkin eğitimini tamamlayan STEM Öncüleri Projesinin gönüllü eğitimcileri, meslektaşlarıyla öğretmen eğitimlerinde buluşacak. Eğitimler boyunca araştırma ve sorgulama süreçlerine dair örnek uygulamalar paylaşılacak. Böylece katılımcıların hem öğretmen olarak hem de öğrencilerin gözünden deneyimlemesine olanak sağlanacak. Eğitimlerin son aşamasında ise katılımcı öğretmenlerin kendi araştırma ve sorgulama planlamalarını hazırlamaları istenecek.

Dijital çağın şekillendirdiği yeni dünyada yaşamı yapay zekalarla paylaşacak olan genç kuşakların, 21. Yüzyıl becerilerinden olan yaratıcılık, iş birliği, iletişim ve eleştirel düşünme becerilerini geliştirmesi gerekiyor. STEM eğitim yaklaşımı da bu becerileri destekleyen ve disiplinler arası sorgulama yeteneğine odaklanıyor.

Bilgi için:Artı İletişim Yönetimi | 0212 347 03 30 | ORAV@artipr.com.tr