Dijital Oyun Dünyasının Kadınları Müzede Hackathon’da Buluştu

Dünya'nın ilk kadın ve sanat odaklı hackathonu ‘Müzede Hackathon’, Sabancı Üniversitesi, Sakıp Sabancı Müzesi, Women in Games Türkiye ve British Council iş birliğiyle Türkiye’nin dört bir yanından oyun dünyasında yer almak isteyen kız öğrencileri 16–17 Şubat 2019 tarihlerinde Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde buluşturdu.

24 saat süren Müzede Hackathon’da öğrenciler, Rus Avangardı sergisinden esinlenerek “Oyun Sanattır” teması ile kendi oyunlarını kodladı.

138 milyar dolarlık oyun sektöründe kadınların yenilikçi ve yaratıcı fikirleriyle yer almasını desteklemek amacıyla kurulan Women in Games Türkiye’nin, dijital oyun endüstrisinde üretmek ve değer zincirine katkıda bulunmak amacıyla düzenlediği yarışma 18 yaş üstü 44 kız öğrenciyi 16–17 Şubat tarihlerinde Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi the Seed’de bir araya getirdi.

Women in Games Türkiye’nin Kurucusu Simay Dinç, Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Canan Atılgan ve Women in Games UK CEO’su Marie Claire Isaaman’ın açılış konuşmasını yaptığı Müzede Hackathon’da iki gün boyunca global oyun firmalarının temsilcileri tecrübelerini katılımcılar ile paylaştı.

Dünya’nın ilk Kadın ve Sanat Odaklı Hackathonu

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi the Seed’de gerçekleşen ve dünyanın ilk kadın ve sanat odaklı hackathonu olan Müzede Hackathon’da, kız öğrenciler oyun tasarımlarında “Rus Avangardı. Sanat ve Tasarımla Geleceği Düşlemek sergisinden ilham aldı.

İlgili Yazılar

Tüm Haberler