Şiddetsiz Eylem Atölyesi 7: İlişkilerde Şiddet

Şiddetsizlik Merkezi tarafından düzenlenen “Şiddetsiz Eylem Atölyesi”, direniş ve dayanışmaya en çok ihtiyaç duyduğumuz günlerde, kendi köşesinde “Ne yapabiliriz?” diye düşünen herkesi bir araya getirmeyi amaçlıyor. Şiddetsizlik Merkezi ve Düşünce Suç(!?)una Karşı Girişim’in birlikte düzenlediği atölyenin ana izleğini Gene Sharp’ın “Şiddetsiz Eylemin Politiği” kitabındaki tartışma oluşturuyor: Şiddet kullanmaksızın, etkin eylem nasıl gerçekleştirilebilir? Şiddetsizlik Merkezi’nin atölye ile ilgili […]

Şiddetsizlik Merkezi tarafından düzenlenen “Şiddetsiz Eylem Atölyesi”, direniş ve dayanışmaya en çok ihtiyaç duyduğumuz günlerde, kendi köşesinde “Ne yapabiliriz?” diye düşünen herkesi bir araya getirmeyi amaçlıyor. Şiddetsizlik Merkezi ve Düşünce Suç(!?)una Karşı Girişim’in birlikte düzenlediği atölyenin ana izleğini Gene Sharp’ın “Şiddetsiz Eylemin Politiği” kitabındaki tartışma oluşturuyor: Şiddet kullanmaksızın, etkin eylem nasıl gerçekleştirilebilir?

Şiddetsizlik Merkezi’nin atölye ile ilgili sözleri aşağıdaki gibi:

Her ayın üçüncü pazar günü, sivil toplumun farklı alanlarından gelen, farklı eylem yöntemlerini deneyimleyen aktivistler, akademisyenler ve hukukçuların tecrübelerini aktaracağı atölyelerde, hem beraber fikir üretmek, hem de haklarımızı, kendimizi savunma yöntemlerini öğrenmek için bir araya geliyoruz.

Tarih: 15 Ekim 2017 – 15.00 – 18.00
Mekan: KargART

Adres: Caferağa Mah. Kadife Sok. No:16 Kadıköy, 34710 İstanbul

Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: siviltoplum.la