AK LGBTİ’den Alperen Ocakları’na Yanıt

20 Haziran 2017
Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican’ın LGBTİ’lerin Onur Yürüyüşü’ne izin vermeyeceklerine yönelik sözlerine AK LGBTİ’lerden yanıt geldi. AK LGBTİ sosyal medya hesabından, “Bazı kesimler ile aynı yolda yürüsek de ayrımcılığa, haksızlığa her zaman dur demeye devam edeceğiz” dedi. Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican’ın LGBTİ’lerin Onur Yürüyüşü’ne izin vermeyeceklerine yönelik sözlerine AK LGBTİ’lerden […]

Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican’ın LGBTİ’lerin Onur Yürüyüşü’ne izin vermeyeceklerine yönelik sözlerine AK LGBTİ’lerden yanıt geldi. AK LGBTİ sosyal medya hesabından, “Bazı kesimler ile aynı yolda yürüsek de ayrımcılığa, haksızlığa her zaman dur demeye devam edeceğiz” dedi.

Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican’ın LGBTİ’lerin Onur Yürüyüşü’ne izin vermeyeceklerine yönelik sözlerine AK LGBTİ’lerden yanıt geldi. Kürşat Mircan, devlet izin verse bile LGBTİ üyelerinin yürüyüşüne izin vermeyeceklerini, gerekirse yürüyecekleri caddeyi 200 bin kişi ile kapatabileceklerini söyledi.

‘DİNİMİZ NEFRET DEĞİL SEVGİ DİNİDİR’

“Bazı kesimler ile aynı yolda yürüsek de ayrımcılığa, haksızlığa her zaman dur demeye devam edeceğiz. Dinimiz nefret değil sevgi dinidir” ifadelerini paylaşan AK LGBTİ’ler, “Lgbti bireylerine nefret kusanlar, bir zamanlar kadınları cadı diye yakan Roma engizisyonuna benziyor” dedi.

Kaynak