Yedi Yetmiş Çocuk Festivali

02 Haziran 2017
Karneden önceki son hafta sonu aileleriyle birlikte binlerce çocuğun bir araya gelerek eğleneceği Türkiye’nin en büyük “Çocuk Festivali” 4 Haziran’da, Life Park’ta. Bu yıl ilk kez düzenlenen Çocuk Festivali, karneden önceki son hafta sonunda, aileleriyle birlikte çocukları, Life Park’ın doğa ile iç içe atmosferinde, ders yılının yorgunluğunu atmaya davet ediyor. Çocuk, Kültür, Edebiyat dergisi Yedi Yetmiş ’in düzenlediği festival, çocukların tüm gün boyunca keşfederek eğlenebilecekleri özgür bir ortam yaratıyor. Çocuk tiyatroları, gösteriler, oyun alanları, spor aktiviteleri ve […]

Karneden önceki son hafta sonu aileleriyle birlikte binlerce çocuğun bir araya gelerek eğleneceği Türkiye’nin en büyük “Çocuk Festivali” 4 Haziran’da, Life Park’ta.

Bu yıl ilk kez düzenlenen Çocuk Festivali, karneden önceki son hafta sonunda, aileleriyle birlikte çocukları, Life Park’ın doğa ile iç içe atmosferinde, ders yılının yorgunluğunu atmaya davet ediyor.

Çocuk, Kültür, Edebiyat dergisi Yedi Yetmiş ’in düzenlediği festival, çocukların tüm gün boyunca keşfederek eğlenebilecekleri özgür bir ortam yaratıyor.

Çocuk tiyatroları, gösteriler, oyun alanları, spor aktiviteleri ve atölye çalışmaları gibi birçok etkinliğin bir arada olacağı festivalde, edebiyat ve sanat dünyasının önemli isimleri; Yalvaç Ural, Şermin Çarkacı (Oyuncu Anne), Yekta Kopan, Cengiz Bozkurt, Enver Aysever, Haydar Ergülen, Ece Kumkale (Hassas Anne) ve Gülşah Elikbank’ın katılacağı söyleşi ve imza buluşmaları gerçekleştirilecek.

Festival günü̈ çocuklar sevdikleri birçok gösteri ile de buluşma imkânı bulacak. Pepee Show, Çocuk tiyatroları, Extreme Show (BMX-Kaykay-Paten-Break Dans), Uzay Çadırı, Pandomim, Jonglör, Bubble Show, ünlü tiyatrocu Ercüment Balakoğlu ile Masal Dinletisi ve Kukla Gösterisi de festival alanında yer alacak etkinlikler arasında.

Onur Behramoğlu ile Edebiyat Atölyesi, Selen Baranoğlu ile Geri Dönüşüm Atölyesi, Şevket Sönmez ile Resim Atölyesi’nin yapılacağı etkinlikte, her biri alanında uzman kişiler tarafından gerçekleştirilecek Bilim ve Teknoloji, Yüz Boyama, Kukla Yapım, Ritim, Masal Drama, Grafitti, Stencil ve Rüzgâr Gülü atölye çalışmaları da yer alacak. Çocuklar yaz tatili boyunca ilgilenebilecekleri yeni hobiler edinecek.

Çocukların özgürce oynayabilmeleri için en güvenli şekilde düzenlenen oyun alanlarında ise Tırmanma Duvarı, Super Jumper, Trambolin, Zeplin Salıncak, Çocuk Sumo, Komik Aynalar ve Nostaljik Sokak Oyunları gibi pek çok oyun alanı yer alacak. Bunların dışında çocukları etkinlikte; yoga, futbol, basketbol, mini golf ve zumbakids gibi çeşitli spor aktiviteleri de bekliyor.

Festival alanında, çocukların çeşitli yayınevlerinin yayınlarıyla buluşacağı “Edebiyat Sokağı” da yer alacak. Aynı zamanda etkinliğe çocuklara toplumsal bilinç kazandırmak üzere çalışmalar yapacak çeşitli dernekler de katılım gösterecek.

Festivale katılan herkesin tüm aktivitelerden gün boyu yararlanabileceği ve daha birçok sürpriz etkinliğin gerçekleşeceği “Çocuk Festivali”, 4 Haziran’da, İstanbul-Sarıyer, Life Park’ta!

Biletler, Biletix‘ten temin edilebilecek.

İletişim için 0212 260 58 78 / festival@brgajans.com

Kaynak