Yoğurtçu Kadın Forumu’ndan belgesel gösterimi

İstanbul’da her hafta farklı gündem maddeleri ile bir araya gelen Yoğurtçu Kadın Forumu’ndan kadınlar 12 Nisan Çarşamba günü 27 dakikalık ‘Kaç Para?’ belgeselini izleyerek, “göçmen kadınların sorunlarını ve çözüm önerilerini” tartışacak. Yoğurtçu Kadın Forumu’nun çağrısı şöyle: Göçmen kadınların sorunlarını ve çözüm önerileri üzerine konuşmak üzere “Sınır Tanımayan Kadınlar”dan arkadaşlarımızla bir arada olacağız. Sınır tanımayan kadınlar ne çalışmalar […]

İstanbul’da her hafta farklı gündem maddeleri ile bir araya gelen Yoğurtçu Kadın Forumu’ndan kadınlar 12 Nisan Çarşamba günü 27 dakikalık ‘Kaç Para?’ belgeselini izleyerek, “göçmen kadınların sorunlarını ve çözüm önerilerini” tartışacak.

Yoğurtçu Kadın Forumu’nun çağrısı şöyle:

Göçmen kadınların sorunlarını ve çözüm önerileri üzerine konuşmak üzere “Sınır Tanımayan Kadınlar”dan arkadaşlarımızla bir arada olacağız. Sınır tanımayan kadınlar ne çalışmalar yapıyor? İlerleyen süreçte neler yapmayı planlıyorlar? Göçmen kadınlarla nasıl iletişebilir, nasıl dayanışabiliriz? Siz de gelin hep beraber sohbet edelim. Güzel sohbetlerimizin yanında foruma başlarken Türkiye’deki siyahi göçmen kadınların yaşadıkları sorunları anlatan 27 dakikalık “Kaç Para?” belgeselini izleyeceğiz.

Bu çarşamba da 19.30’da SODİD’deyiz!

“Kaç Para” Belgeseli hakkında

Türkiye’de yaşayan siyahi göçmen kadınların yaşadıkları zorluklar sokakta başlayıp iş hayatına kadar uzanıyor. Bu belgesel; Türkiye’de siyahi göçmen kadın olmayı anlatıyor.

Belgesel gösterimi ve sohbet 12 Nisan Çarşamba saat 19:30’da Sosyal Dayanışma ve İletişim Derneği’nde (SODİD) yapılacak.

SODİD adres: Osmanağa mah. Kırtasiyeci sok. No:15 K:2 Kadıköy-İstanbul