UNV Proje Teklif Çağrısı

Birleşmiş Milletler Gönüllüleri (UNV) Antep,Urfa, Mardin ve Kilis’ten sivil toplum kuruluşlarını küçük girişim kapsamında projelerine fon yaratmak için başvurmaya çağırıyor. Bu çağrıyla UNV’nin desteklemeyi amaçladığı konular şunlar; -Sivil toplum kuruluşlarının ve Suriyeli kadınlar için çalışan toplum merkezlerinin kapasitesini güçlendirmek -Suriyeli ve Türk kadınların ortak yer aldığı aktivitelerle sığınmacılar ve ev sahibi toplum arasında bir güven […]

Birleşmiş Milletler Gönüllüleri (UNV) Antep,Urfa, Mardin ve Kilis’ten sivil toplum kuruluşlarını küçük girişim kapsamında projelerine fon yaratmak için başvurmaya çağırıyor.

Bu çağrıyla UNV’nin desteklemeyi amaçladığı konular şunlar;

-Sivil toplum kuruluşlarının ve Suriyeli kadınlar için çalışan toplum merkezlerinin kapasitesini güçlendirmek

-Suriyeli ve Türk kadınların ortak yer aldığı aktivitelerle sığınmacılar ve ev sahibi toplum arasında bir güven bağı oluşturmak.

Bu kapsamda fonlanacak projelerin aşağıdaki kriterlere uyması gerekiyor;

-Projelerin Suriye’li ve Türk kadınların ihtiyaçlarına eşit bir şekilde yanıt vermesi

-Suriyeli ve Türk gönüllüler tarafından eşit bir şekilde uygulanması

-Suriyeli ve Türk kadınların güçlendirilmesi üzerine yoğunlaşıyor olması

-Bölgedeki sivil toplum kuruluşlarının kapasitelerinin arttırılması üzerine gönüllülerle çalışacağı en az bir aktivitelerinin bulunması

UNV Projeleri Nisan 2017 – Ağustos 2017 tarihleri arasındaki 5 aylık süre içerisinde uygulanmalıdır. Başvuranlar en fazla 10.000 ABD Doları tutarında bir hibe talep edebilirler. Bu proje teklif çağrısı bölgedeki sivil toplum örgütlerinin tümü için açıktır. Başvuranlarla, uygun aktivitelerle ve diğer prosedürlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen prensipler belgesini inceleyiniz.

Başvurular için son gönderim tarihi 31 Mart 2017’dir.

İletişim

Lütfen başvurularınızı tomoko.nishino@undp.org adresine ya da basılı bir kopyasını UNV Field Unit Dikkatine Civic Engagement and Networking Analyst at UNDP / BM Binası, Birlik Mah. Katar Cad. No:11 06610, Çankaya / Ankara adresine gönderiniz.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.