İHH yetimlerle hayırseverler arasında köprü oluyor

11 Mayıs 2016
İnsani Yardım Vakfı (İHH) Yetim Dayanışma Günleri mayıs sonuna kadar devam edecek: İHH, altıncısını düzenlediği Yetim Dayanışma Günleri’yle hayırseverlerle yetimleri buluşturuyor. “Yetim yavrularımızın aşkıyla doğuya, batıya, kuzey ve güneye yeniden iyilik seferlerine başlıyoruz. Biliyoruz ki gönlümüzün genişliğiyle ufkumuzun derinliği aynı ve bu alanda tüm mesafeler yok oluyor” diyen vakıf yetkilileri, 45 ülkede 636 projeyle 204 […]

İnsani Yardım Vakfı (İHH) Yetim Dayanışma Günleri mayıs sonuna kadar devam edecek: İHH, altıncısını düzenlediği Yetim Dayanışma Günleri’yle hayırseverlerle yetimleri buluşturuyor.

“Yetim yavrularımızın aşkıyla doğuya, batıya, kuzey ve güneye yeniden iyilik seferlerine başlıyoruz. Biliyoruz ki gönlümüzün genişliğiyle ufkumuzun derinliği aynı ve bu alanda tüm mesafeler yok oluyor” diyen vakıf yetkilileri, 45 ülkede 636 projeyle 204 bini aşkın yetim çocuğa ulaşmayı hedefliyor.

yetim1

Yetim sponsorluk sistemi

İHH İnsani Yardım Vakfı, halihazırda 12 bine yakını Türkiye’nin 75 farklı şehrinde olmak üzere dünyanın 56 ülkesinde 80 bin yetim çocuğu “Yetim Sponsorluk Sistemi”yle sürekli destekliyor. Dünyanın 100’ü aşkın ülkesinde 800 bine yakın yetime dönemsel destekler sunan vakıf, 27 yetimhanede 2.200’ü aşkın yetimi üniversite tahsillerinin sonuna kadar takip ediyor. İHH, Yetim Dayanışma Günleri programıyla da hayırseverler ve yetimle arasında köprü oluyor.

273’ü Türkiye’de, toplam 636 proje uygulanacak

Eğitim, sağlık, kültürel destek, sosyal yardım ve kalkınma projeleriyle 273’ü Türkiye’de olmak üzere toplamda 636 projenin uygulanacağı Yetim Dayanışma Günleri, 31 Mayıs tarihine kadar devam ediyor.  Projeler çerçevesinde biri Türkiye’deki Suriyeli yetim çocuklar için olmak üzere 3 tanesi Bangladeş’te ve biri de Tayland/Patani’de olmak üzere toplamda 5 yeni yetimhanenin açılışı gerçekleştirilecek.

yetim2

programın uygulanacağı ülkeler

Ortadoğu: Filistin, Suriye, Yemen, Irak, Lübnan, Türkiye

Afrika: Burkina Faso, Etiyopya, Eritre, Kenya, Moritanya, Somali, Sudan, Tanzanya, Tunus, Uganda, Çad, Gana, Mısır, Ruanda, Nijer, Sierra Leone, Zimbabve

Asya: Afganistan, Myanmar/Arakan, Bangladeş, Hindistan, Endonezya/Açe, Filipinler/Moro, Pakistan, Keşmir, İran, Tayland/Patani, Sri Lanka, Nepal, Kazakistan, Kırgızistan.

Balkanlar: Arnavutluk, Bosna-Hersek, Makedonya, Karadağ, Sancak

Kafkasya: Azerbaycan, Çeçenistan, Gürcistan

Bir yetimin spomsoru olmak için tıklayınız

Yetim Dayanışma Günleri projeleri için tıklayınız