Bodrum’un organik ürünleri kapıya teslim

04 Şubat 2016
Bodrum Tohum Derneği bünyesindeki 100 üreticinin organik gıda ve el sanatları ürünleri, dünyanın dört bir köşesine pazarlanıyor. Bodrum’daki Tohum Derneği bünyesinde, yaklaşık 100 üretici tarafından üretilen organik gıda ve el sanatları ürünleri kargoyla Türkiye ve dünyanın dört bir köşesine pazarlanmaya başlandı. Bodrum İlçesi’nde 6 yıl önce kurulan Bodrum Tohum Derneği’nin Başkanı Elvan Sağbili, yaklaşık 4-5 […]

Bodrum Tohum Derneği bünyesindeki 100 üreticinin organik gıda ve el sanatları ürünleri, dünyanın dört bir köşesine pazarlanıyor.

Bodrum’daki Tohum Derneği bünyesinde, yaklaşık 100 üretici tarafından üretilen organik gıda ve el sanatları ürünleri kargoyla Türkiye ve dünyanın dört bir köşesine pazarlanmaya başlandı.

Bodrum İlçesi’nde 6 yıl önce kurulan Bodrum Tohum Derneği’nin Başkanı Elvan Sağbili, yaklaşık 4-5 yıldır kendi tohumlarından ürettikleri organik sebze, meyve ve el sanatları ürünleri Bodrum Üretici Pazarı’nda satışa sunduklarını söyledi. Sağbili, yoğun talep üzerine ise Türkiye ve dünyanın dört bir yanına kargoyla ürün göndermeye başladıklarını belirtti. Bodrumlu çiftçilerin hiçbir kimyasal ve katkı maddesi kullanmadan tamamen organik ortamda ürettikleri zeytin, zeytinyağı, kuru bakliyat, pekmez, buğday ekmeği, sabun, tahta kaşık, kına, dağ nanesi, çoban çantası, ıhlamur, adaçayı, peksimet, sabun ve çömlek gibi el yapımı ürünleri pazarda sattıklarını dile getiren Sağbili, “Her çarşamba Bodrum otogarı üzerinde kurulan pazara yerli ve yabancıların ilgisi büyük oldu. Kendi ülkelerine veya kentlerine döndüklerinde organik ürünlerden temin etmek isteyenler için artık kargoyla satışa başladık. Yaklaşık 100 üretici tarafından üretilen ve mevsimine göre ürün çeşidi 200-400 arasında değişen tamamen organik ürünleri derneğimizin denetiminde Türkiye’nin ve dünyanın dört bir ucuna gönderiyoruz. Bize maille ulaşanlara organik ürünlerin listesini ve fiyat tarifesini sunuyoruz. Ürettiğimiz tohumlardan elden edilen ürünlerle birlikte sağlıklı ve nitelikli yiyecekler sunarken bir yandan da Bodrum’a özgü ürünlerin korunması ve yaşatılması yönünde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Ulaştırılan tüm ürünlerin üzerinde bir etiket olduğunu ve etikette ürün içeriği, üreticinin adı, üretim yeri ve yaklaşık üretim- tüketim-dayanma tarihleri yazacağını söyleyen Elvan Sağbili, “Alınan üründen memnun olunmadığı takdirde ürünü kargoya vererek iade edilebilir. İade ettiğiniz ürün yerine para iadesi yapılmayacak, bir sonraki kolinize istenilen eş değer bir ürün konulacak” diye konuştu.

Kaynak DHA

Ürün sipariş etmek için: bodrumureticipazari@gmail.com

Bodrum Tohum Derneği

Bodrum Üretici Pazarı