WOMAN TV Yayın Hayatına Başladı

47577897_209082863343084_24469592621449216_n.png
Hızlı bir hazırlık aşamasının ardından merakla beklenen Kadın Kanalı Woman TV, 24 Aralık Pazartesi sabahı yayına başladı.

Kanalın Genel Müdürlüğünü, Eski CNN Turk Haber Koordinatörü Ali Güven yürütecek. Başarılı haberci kimliği ile bilenen Ali Güven, Woman TV’nin özellikle Kadınlarla ilgili hukuki ve adli konulara dikkat çekerek, tarafsız, siyaset üstü ve bilgilendirici yayın yapacağını söyledi.

Ali Güven, “Beş yıl önce kurulsa belki bu denli heyecan yaratmazdı. Telefonlarımız susmadı, önemli bir boşluğu doldurmayı hedefliyoruz” dedi.

Kanalın Genel Yayın Yönetmeni Ahu Özyurt da yakın dönemde CNN Turk’ten ayrılmak zorunda kalanlardan. Yıllarca ekran önünde görev yapan, CNN Türk ve Milliyet’in Washington Temsilciliğini de yürüten Özyurt, Bloomberg HT ve CNBC-e gibi konsept kanalların da kuruluş aşamasında yer aldı.

Özyurt, “Evde oturan ya da akşam televizyonunu açan kadınlar artık seçeneksiz değil. Türkiye’de yaşayan kadınlar çok daha iyisini hak ediyor. ABD ve Avrupa’daki örneklerimizi aratmayacak kalitede işler yapmayı hayal ediyoruz, sınırlarımızın dışında da izlenmek istiyoruz” dedi.

Woman TV’nin genç ekran yüzleri arasında Haberturk kökenli Duygu Özel Tapan, Ebru Güngör, Nefise Seda Yanık, Ebru Güngör ve İnci Yazgan da yer alıyor. Ekran sadece kadınların değil, Çetin Ünsalan da “Eko Kadın” isimli bir kuşak hazırlayıp sunacak.

Bu hafta içinde Woman TV ekibine önemli bir isim daha katıldı. CNN Turk’te yıllarca program müdürlüğü yapan ve Afiş Programını hazırlayıp sunan Aslı Öymen de Woman TV’de haftanın dört günü kültür ve sanatın nabzını tutacak.

Sağlık, ekonomi ve kariyer, hukuk, kadın hakları, stil, moda, makyaj, astroloji, başarılı kadın girişimcilik, fotoğrafçılık ve hayvan dostlarımız Woman TV ekranlarında izleyeceğimiz konular arasında.

Kanalın diğer önemli programcıları da Sevde Aksu Taner, Meltem Kurtulan, Burcu Sarıca, Aslı Bosut ve Avukat Emel Özer Tokbaş.

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

[et_bloom_inline optin_id=”optin_1″]


Send this to a friend