6. Üniversite-Stk Buluşmaları

64674199_620x410.jpg
Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Erzurum'da faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları (STK) temsilcileriyle bir araya geldi.

Üniversiteden yapılan yazılı açıklamada, üniversite kampüsündeki Konukevi 2’de düzenlenen “6. Üniversite-STK Buluşması” kapsamında, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı’nın kentte faaliyet gösteren, yaklaşık 200 STK, dernek ve vakıf temsilcisiyle bir araya gelerek, öneri ve isteklerin görüşüldüğünü aktardı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, üniversite ve toplum ilişkilerinde önemli aşamaların katedildiğini belirtti.

STK ve üniversite kapsamına kurulan İhtisas Komisyonu’nun amacının toplum ve kentin gelişmesine katkı sağlaması olduğunu aktaran Çomaklı, şunları ifade etti:

“Yeni nesil üniversitelerinin gerekliliklerinden biri de toplumsal birlikteliği sağlamaktır. Amacımız, kenti ve üniversiteyi buluşturmaktır. Üniversitelerin birinci görevi ise eğitim ve öğretim yapmak, topluma fayda sağlamasıdır. Biz de bunu en iyi şekilde yapmanın çabası içerisindeyiz. 61 yıllık bir üniversite olarak Türkiye’nin sorunu olan patent ve marka sorununa el atarak yeni çalışmalar başlattık. Üniversite, toplum ve sanayiyle iş birliği içerisinde olarak bu alanda yol alacağımıza inanıyorum.”

Haberin tamamı için tıklayınız. 

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!