KuirFest direktörü, LGBTİ dünyasını yönlendirenler listesinde

Dünyanın ilk küresel dijital LGBT kampanyası olan fiveFilms4Freedom ikinci yılı kapsamında, LGBTİ dünyasını yönlendirenlerin bir listesini hazırlandı. Bu listede dünya genelinde LGBT haklarını ve eşitliği destekleyen ve teşvik eden çalışmalarıyla bilinen 33 kişi yer alıyor. Bunlardan birisi de Pembe Hayat KuirFest’in direktörü Bilge Taş.

Kaos GL’nin haberine göre, British Council ile British Film Enstitüsü’nün başlattığı fiveFilms4freedom (Özgürlük İçin 5 Film) adlı proje, 5 LGBT (lezbiyen, gey, biseksüel, trans) temalı filmi BFI Flare: Londra LGBT Film Festivali‘nin haftasında dijital ortamda ücretsiz izleme olanağı sunuyor.

Geçtiğimiz yıl #FiveFilms4Freedom hashtag’iyle 135 ülkeden milyonlarca insana ulaşan proje, dünyanın ilk online global LGBT Film Festivali olarak da geçiyor. fiveFilms4freedom 2016 global listesinde, dünyanın dört bir yanından, özgürlük, eşitlik ve LGBT haklarının geliştirilmesine katkı sunan 33 ilham verici insan yer alıyor.

Bu yıl 5. si düzenlenen Pembe Hayat KuirFest’in direktörü Bige Taş da bu listede yer aldı. 14–24 Ocak tarihleri arasında gerçekleşen 5. KuirFest’in konukları arasında BFI Flare programcılarından Jay Bernard da yer alıyordu. Bu yıl 16-27 Mart tarihleri arasında gerçekleşen ve 30. yaşını kutlayan BFI Flare: Londra LGBTT Film Festivali’nin fiveFilms4freedom programında, James Doherty’nin yönettiği “Breathe”, Ferran Navarro-Beltrán’nın yönettiği “The Orchid”, Petersen Vargas’ın yönettiği “Swirl”, Siri Rodnes’in yönettiği “Take Your Partners” ve Ricky Mastro’nın yönettiği “Xavier” filmleri bulunuyor.

Özgürlük İçin 5 Film listesinde yer alan filmleri 27 Mart’a kadar bu adresten ücretsiz olarak izleyebilirsiniz. (Pembe Hayat)

Kaynak: Kaos GL

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!Send this to a friend