Berlin’deki “Spor ve Toplum – Genç Katılımı” çalıştayı katılımcılarını arıyor

Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya, Alman Spor Gençliği (DSJ) ile birlikte, Gençlik Servisleri Merkezi (GSM, Youth Services Center) ile iş birliği yaparak spor kulüpleri ve derneklerinde yer alan gençlere, aktif sporculara ve spora ilgisi olan gençlere yönelik bir çalıştay düzenliyor. Almanya ve Türkiye’den gelen katılımcılar Berlin’de kaldıkları süre boyunca, sporla iç içe, gelecekteki sosyal katılımlarına nitelik ve […]

Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya, Alman Spor Gençliği (DSJ) ile birlikte, Gençlik Servisleri Merkezi (GSM, Youth Services Center) ile iş birliği yaparak spor kulüpleri ve derneklerinde yer alan gençlere, aktif sporculara ve spora ilgisi olan gençlere yönelik bir çalıştay düzenliyor. Almanya ve Türkiye’den gelen katılımcılar Berlin’de kaldıkları süre boyunca, sporla iç içe, gelecekteki sosyal katılımlarına nitelik ve motivasyon kazandıracak, bir kültürlerarası buluşma, eğitim ve spor programını tecrübe edecekler.

Ağırlıklı olarak “Spor ve Toplum – Gençlik Katılımı” konuluçalıştay, Almanya’nın çok kültürlü başkenti Berlin’de gerçekleşiyor. Kent ayrıca, karma gruplar içinde, yaygın eğitimde spor yöntemlerini kullanma konusunda bilgi alışverişi ve geliştirilmesi için ideal bir ortam sunmaktadır. Bu, sporun toplumsal sorunlarda, sosyal gelişimlerde ve zorlayıcı bir dünyada barışçıl bir birliktelik metodu olarak yansıması ile tamamlanmaktadır. Çalıştay, sportif ve kültürel bir programla tamamlanmaktadır.

Profilin:

  • 18 ile 26 yaşları arasındaysan,
  • Spor ile uğraşıyorsan (örneğin, bir kulüpte antrenör, amatör olarak görev alıyorsan) veya aktif olarak sporun herhangi bir dalı ile ilgileniyorsan,
  • Mevcut sosyal konulardaki düşüncelerini spor ortamı aracılığıyla da eleştirel bir biçimde de paylaşmaya hazırsan,
  • Yaygın eğitimde spor bağlamındaki metotların kullanımını, Almanya ve Türkiye’den aynı görüşleri paylaşan kişilerle birlikte geliştirmeye hevesliysen,
  • Kültürlerarası diyaloğa ilgin varsa ve özellikle de diğer ülkedeki spor yapılarını öğrenmek istiyorsan bu seminere katılabilirsin.

Dil: İngilizce dil bilgisi seçilmen için bir avantajdır, ancak koşul değildir. Seminer boyunca tercümanlar size eşlik edeceklerdir.

Yer: Berlin, Tagungshaus Alte Feuerwache

Masraflar ve Hizmetler:

Proje Alman Dışişleri Bakanlığı tarafından finanse edilmektedir.Bundan dolayı program dahilinde herhangi bir harcama yapmayacaksınız. Kişisel harcamalarınız program hizmetlerine dahil değildir.

Aşağıdaki hizmetler sunulacaktır:

  • Etkinlik yeri olan Berlin’e gidiş-geliş seyahat giderleri
  • Çok yataklı odalarda konaklama ve yemek
  • Zengin içerikli seminer programı
  • Kaza ve mali sorumluluk sigortası

Başvuru ve süreler:

Başvurmak için lütfen başvuru formunu doldurun.Seminer ile ilgili sorularınız için alp@gsm.org.tr adresiyle irtibata geçebilirsiniz. 24-28 Ağustos 2017 tarihleri arasında düzenlenecek etkinlik için  son başvuru tarihi 19.06.2017’dir. Adaylar seçme sonucu ile ilgili 30.06.2017 tarihine kadar bilgilendirilecekler.

Düzenleyen:

Sports and Society – Boosting Youth Engagement; Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya’nın, Alman Spor Gençliği ve Gençlik Hizmetleri Merkezi ile işbirliği projesidir.

Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya, iki ülke arasında öğrenci ve gençlik değişimini yoğunlaştırmayı hedeflemektedir. Somut programlarla ve mevcut girişimleri ön plana çıkararak Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya karşılıklı değişim olanaklarını artırmayı ve iki ülkenin birbirine yakınlaşarak ilişkilerin daha da güçlenmesini amaçlamaktadır

Alman çocuk ve genç sporunun konfederasyonu olan Deutsche Sportjugend (Alman Spor Gençliği), üye kuruluşları temsil etmektedir. Amacı, sportif olarak yetkin, uluslararası alanda aktif ve sosyal alanda kısıtlı olan insanlar için bir deneyim alanı olan bir çocuk ve gençlik çalışmasının daha da geliştirilmesidir. Alman Spor Gençliği, gençlerin katılımını desteklemekte ve böylece kültürel çeşitliliği muhafaza ederken onlara toplumsal katılıma erişim sunmaktadır.

GSM-Gençlik Servisleri Merkezi, gençlerin kişisel, sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlamak, toplumsal ve ekonomik yaşama aktif katılımlarını destekleyebilmek amacıyla 1985 yılında Ankara’da kuruldu. GSM-Gençlik Servisleri Merkezi’ne ait tüm program, proje ve faaliyetler gençlik çalışmalarının temel ilkeleri çerçevesinde pedagojik bir yaklaşımla ele alınır. Gençlerin ruhsal, zihinsel, bireysel ve sosyal gelişimleri çalışmalarının ön planındadır.

Daha fazla bilgi için :

Gençlik Servisleri Merkezi

Alp Başoğulları

Proje görevlisi

Tel: +49 176 8414 47 70

reinhard@dsj.de    

 Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya

Serra Berk

Proje danışmanı

Tel: +49 211 8372645

berk@jugendbruecke.de

Daha fazla bilgi almak için tıklayın.