‘Kızlar Atakta’ gönüllüsünü arıyor!

‘Kızlar Atakta’, ergenlik çağındaki genç kızları güçlendirme projesidir.  12-18 yaş grubundaki genç kızların spor, doğa ve takım çalışmaları ile zihinsel ve fiziki kapasitelerini artırarak güçlenmelerini sağlama amacıyla yola çıkan bir sürdürülebilir sosyal dönüşüm projesidir. Yüksek motivasyonlu, kendine güvenen, cesaretli ve girişimci genç kızları topluma kazandırmak en önemli hedefidir. Bu yaz döneminde 3 Temmuz-17 Eylül tarihleri […]

‘Kızlar Atakta’, ergenlik çağındaki genç kızları güçlendirme projesidir.  12-18 yaş grubundaki genç kızların spor, doğa ve takım çalışmaları ile zihinsel ve fiziki kapasitelerini artırarak güçlenmelerini sağlama amacıyla yola çıkan bir sürdürülebilir sosyal dönüşüm projesidir. Yüksek motivasyonlu, kendine güvenen, cesaretli ve girişimci genç kızları topluma kazandırmak en önemli hedefidir. Bu yaz döneminde 3 Temmuz-17 Eylül tarihleri arasında haftalık kamplar halinde, her hafta 14 katılımcı, 7 gönüllünün katılımıyla Düşler Akademisi Kaş tesislerinde gerçekleşecektir.

Kızlar Atakta gönüllüsünden ne beklenir?

-Toplumsal dönüşüme inanarak kızların atağa geçmesi için harekete geçmekten çekinmemesi beklenir.

-Tüm süreç içinde katılımcı kızlara rol model olarak lider, girişimci, cesaretli kadın profiline uygun davranmaları beklenir.
-Eğitim programı zorlu doğa sporlarını kapsamaktadır. Bu yüzden iyi yüzme bilmek, yüksekten korkmamak, çadırda kalabilmek, spora yatkın olmak gerekmektedir. 6 gün boyunca sabah 7’den akşam 9’a kadar oldukça yoğun planlanmış programa içtenlikle ve istekle katılımcı olmaları, katılımcıları motive etmeleri beklenir.

-Düşler Akademisi’nin tüm hizmet ihtiyaçları gönüllüler tarafından sağlandığı için mutfakta kahvaltı hazırlamak veya genel temizliğe yardımcı olmak gibi ortak yaşam gereksinimlerine destek olmaları beklenir.

-Düşler Akademisi Kaş Yönetiminin ve KA proje ekibinin düzenlemelerine uygun davranması beklenir.

-Projeyi zor durumda bırakacağından katılımı onaylanmış gönüllünün son dakika vazgeçmemesi beklenir.

-Düşler Akademisi Kaş tesislerine kendi imkanlarıyla ulaşması beklenir.

Gönüllü, Kızlar Atakta projesinden ne beklemelidir?

-Gönüllü hafta boyunca, gece yürüyüşü ve doğa tırmanışı aktivitesi yapacak, çok sayıda spor aktivitesine katılacak, toplumsal cinsiyet rollerini sorgulayacaktır.

-Projenin bittiği gün, tüm bu sürecin ve katılımcılarla yaşadığı tarifsiz paylaşımın kendini ne kadar güçlendirdiğini gözlemleyecebilecektir.

-Para ve saygısızlığın kabul görmediği, sevgi, sıcaklık ve eşitlikçi tutumun temel ilkeler olduğu, herkesin kendini her şeyden sorumlu hissettiği bir ortamda yaşama fırsatı beklemelidir.

-İletişime, önerilerinize ve gelişim için yeni fikirlere açık bir proje ekibi size bekliyor olacak.

-Proje süresince herhangi bir ücret karşılığı olmadan Düşler Akademisi Kaş tesislerinde yemek yenilecek ve çadırlarda konaklanacaktır.

Eğer ben Kızlar Atakta’nın beklentisini karşılayabilirim, ve Kızlar Atakta benim beklentilerimi karşılayacaktır diyorsan, o zaman seninle birlikte atağa geçmeyi çok isteriz. Başvuru için sana uygun olabilecek tarihleri ve motivasyonu belirterek kizlaratakta üzerinde başvurunu yapabilirsin.