Henry’nin memeleri ödül sahibi!

24 Haziran 2016
Meme kanserine dikkat çekmek amacıyla çekilen reklam filmi 2016 yılının Cannes Lions yarışmasında ödüle layık görüldü. Geçtiğimiz Nisan ayında meme kanserine dikkat çekmek amacıyla Arjantinli meme kanseri farkındalık grubu sosyal medya aracılığıyla bir kampanya başlatmıştı. Sansüre takılmamak adına, meme kanseri muayenesi için erkek memeleri kullanmıştı. Fakat grup, sosyal medya sitelerinin “çıplaklığı” sansürlemesini engellemek adına ilginç […]

Meme kanserine dikkat çekmek amacıyla çekilen reklam filmi 2016 yılının Cannes Lions yarışmasında ödüle layık görüldü.

Geçtiğimiz Nisan ayında meme kanserine dikkat çekmek amacıyla Arjantinli meme kanseri farkındalık grubu sosyal medya aracılığıyla bir kampanya başlatmıştı. Sansüre takılmamak adına, meme kanseri muayenesi için erkek memeleri kullanmıştı. Fakat grup, sosyal medya sitelerinin “çıplaklığı” sansürlemesini engellemek adına ilginç bir yola başvurmuş ve çekilen videoda meme kanseri muayenesi için erkek memeleri kullanmışlardı.

Arjantinli meme kanseri farkındalık grubu MACMA’nın #ManBoobs4Boobs etiketiyle yayınladığı kampanya videosunda erken teşhis için meme muayenesinin önemini vurgulayan grup: “Kadın memesi, özellikle meme uçları, meme kanserini erken teşhis için çekilen meme muayenesi videolarında gösterilse bile bazı sosyal medya sitelerinde sansürleniyor. Fakat biz sansürlenmeyen memeleri bulduk: Henry’nin memeleri” diyordu.

‘Manboobs’ 2016 yılının reklam olimpiyatları kazananlarından

MACMA’nın meme kanserine dikkat çekmek için hazırladığı bu video ise geçtiğimiz günlerde sahiplerini bulan Cannes Lions 2016 yarışmasının “Sağlık” kategorisinde ödülün sahibi oldu. 1953 yılında birkaç sinema reklam filmi yapımcısının Cannes Film Festivali’nden esinlenerek reklam filmlerinin ödüllendirildiği bir organizasyon yapma fikriyle doğan yarışma 1953 yılından bu yana en yaratıcı reklam kampanyalarını ödüllendiriyor. Cannes Lions dünyada artık bir nevi “Reklam Olimpiyatları” olarak biliniyor.

‘Gay Turtle’ da ödül sahibi

Cannes Lions 2016 yarışmasına Türkiye’den katılan TBWA ise Uluslararası Af Örgütü’nün homobofi için hazırladığı “Gay Turtle” videosu ile PR (Halkla İlişkiler) kategorisinde Gümüş Lion ile ödüllendirildi.