Sivil Düşün Aktivist Programı bilgilendirme toplantıları başlıyor

22 Haziran 2016
Sivil Düşün ekibi, Aktivist Programı’nın yenilenen yapısını, uygulama sürecini, başvuru kategori ve kriterlerini paylaşmak üzere sivil toplum örgütleri ve aktivistlerle bir araya geliyor. Tanıtım Toplantıları, Ankara, İzmir ve İstanbul ile başlıyor. Ankara Bilgilendirme Toplantısı: 28 Haziran 2016 Salı günü, saat: 13.30-17.00’de, AB Delegasyonu Toplantı Salonu’nda (Büyükesat Mh. Uğur Mumcu Cad. No: 88, GOP) İzmir Bilgilendirme Toplantısı: […]

Sivil Düşün ekibi, Aktivist Programı’nın yenilenen yapısını, uygulama sürecini, başvuru kategori ve kriterlerini paylaşmak üzere sivil toplum örgütleri ve aktivistlerle bir araya geliyor.

Tanıtım Toplantıları, Ankara, İzmir ve İstanbul ile başlıyor.

Ankara Bilgilendirme Toplantısı: 28 Haziran 2016 Salı günü, saat: 13.30-17.00’de, AB Delegasyonu Toplantı Salonu’nda (Büyükesat Mh. Uğur Mumcu Cad. No: 88, GOP)

İzmir Bilgilendirme Toplantısı: 29 Haziran 2016 Çarşamba günü, saat: 13.30-17.00’de Kaya Prestige Otel’de (Şair Eşref Bulvarı 1371 Sokak No.7 Çankaya İZMİR)

İstanbul Bilgilendirme Toplantısı: 30 Haziran 2016 Perşembe günü, saat: 13.30-17.00’de, Novotel Bosphorus Karaköy’de (Kara Mustafa Pasa Mah. Kemankes No:57-59 Karakoy 34425 Beyoğlu/İstanbul)

Toplantıya katılmak için başvuru formunu doldurabilir ya da info@sivildusun.eu adresine, hangi ildeki bilgilendirme toplantısına katılmak istediğinizi belirterek “Bilgilendirme Toplantısı” konu başlığı ile e-posta gönderebilirsiniz.

Yarın açılacak Aktivist Programı, artık yılın her dönemi başvuruları kabul edecek.

Yenilenen Aktivist Programı nasıl bir yapıya sahip?

Aktivist Programı’nın yeni başvuru kategorileri:

Etkinlik / Toplantı Desteği: Sivil toplum örgütlerinin savunuculuk, ağ oluşturma, işbirliği ve güçlendirme çalışmaları destekleniyor.

Hareketlilik ve Ağ Oluşturma Desteği: Hak temelli konularda, ulusal ve uluslararası düzeyde, ağ oluşturma, işbirliği, ortaklık girişimleri ve karşılıklı öğrenme deneyimi için elverişli ortamın oluşmasına destek sağlanıyor.

Örgütlenme Desteği: Taban örgütler ve dezavantajlı grupların kapasitelerinin geliştirilmesine ve güçlenmelerine yönelik destek sağlanıyor.

Kampanya Desteği: Sivil toplum örgütleri ve aktivistlerin savunuculuk çalışmalarında kampanya oluşturup yönetmelerine, görsel araçlarla çalışmalarını güçlendirmelerine katkı sunuluyor.

İletişim Desteği: Taban örgütlerinin ve sivil toplum örgütlerinin görünürlüklerini arttırmalarına ve kimlik oluşturmalarına destek sağlanıyor.

Aktivist Programı ile yalnızca kategoriler değil, başvuru süreci de dönüşüyor. Yeni destek mekanizması, esnek ve hızlı yapısıyla, başvuru gününden uygulamanın sonuna kadar faydalanıcıların yanında yer alıyor.

Başvuru ve Uygulama Sürecinde Neler Değişiyor?

Aktivist Programı, artık yılın her döneminde başvuru alıyor. Büyüyen kaynak havuzu sayesinde destekler, sivil toplumun tüm aktörlerine ulaşıyor.

Sivil Düşün Yardım Masası, genişleyen destek ekibiyle başvuru ve uygulama sürecinin tamamında faydalanıcıların yanında yer alıyor.

Sivil Düşün, sivil toplum aktörlerini yerel ve uluslararası düzeyde kendileriyle benzer çalışmalara sahip örgütlerle buluşturuyor, ağ oluşturma olanağı sağlıyor.

Program, hak temelli çalışmalar yürüten sivil toplum örgütleri, sivil işbirlikleri, ağlar, platformlar, sendikalar, kent konseyleri, üniversitelerin insan hakları ve sivil toplum birimleri, üniversite kulüpleri, kâr amacı gütmeyen diğer yapılar ve aktivistleri gözeterek destek sınırlarını bütüncül bir bakışla genişletiyor.

Başvuru formu için tıklayınız

 

 

Kaynak: Sivil Düşün