En güzel Babalar Günü hediyesi: AÇEV’le ‘baba destek eğitimi’

10 Haziran 2016
20 yılı aşkın bir süredir bireyleri, çocukları ve aileleri daha iyi bir geleceğe hazırlama amacıyla çalışan Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV), 1996’dan beri baba-çocuk ilişkilerini yeniden tanımlamak için “Baba Destek Eğitimleri” düzenliyor. Babaların çocukların hayatında ve gelişiminde çok önemli rolü vardır. Baba; çocuğu ile birlikte vakit geçirdikçe, oyunlar oynadıkça, onun bakımında sorumluluk üstlendikçe çocuk daha […]

20 yılı aşkın bir süredir bireyleri, çocukları ve aileleri daha iyi bir geleceğe hazırlama amacıyla çalışan Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV), 1996’dan beri baba-çocuk ilişkilerini yeniden tanımlamak için “Baba Destek Eğitimleri” düzenliyor.

Babaların çocukların hayatında ve gelişiminde çok önemli rolü vardır. Baba; çocuğu ile birlikte vakit geçirdikçe, oyunlar oynadıkça, onun bakımında sorumluluk üstlendikçe çocuk daha mutlu ve sağlıklı gelişir.

Türkiye’de babaların %72’si çocuklarıyla hiç oyun oynamıyor

Türkiye’de babaların,

  • %72’si çocuklarıyla hiç oyun oynamıyor.
  • Sadece %8’i çocuklarına kitap okuyor,
  • %12’si çocuklarının okul hayatıyla ilgileniyor.

AÇEV bu gerçeklerden yola çıkarak, 1996’dan beri baba-çocuk ilişkilerini yeniden tanımlamak için “Baba Destek Eğitimleri” düzenliyor.

Siz de bu yıl Babalar Günü’nü anlamlı kılmak için Baba Destek Eğitimleri’ne destek olup babaların çocuklarının gelişimindeki rolüne katkıda bulunmak isterseniz bağışla destekte bulunabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız