İmza kampanyası: Atatürk Havalimanı kent orman parkı olsun

26 Mayıs 2016
Change.org’da Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’na hitaben bir imza kampanyası başlatıldı ve Atatürk Havalimanının kapatıldıktan sonra kent orman parkı olması istendi. Kampanya çağrı metni şöyle: “2018 yılında yeni havalimanı kısmen açılacak, 2022’de tamamen devreye girer. Atatürk Havalimanı kapatılacak ve dolayısıyla TOKİ’nin devreye gireceği şüphesiz. “Bal tadında bir […]

Change.org’da Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’na hitaben bir imza kampanyası başlatıldı ve Atatürk Havalimanının kapatıldıktan sonra kent orman parkı olması istendi.

Kampanya çağrı metni şöyle:

“2018 yılında yeni havalimanı kısmen açılacak, 2022’de tamamen devreye girer. Atatürk Havalimanı kapatılacak ve dolayısıyla TOKİ’nin devreye gireceği şüphesiz.

“Bal tadında bir arazi, dümdüz, iştah kabartan, biz uyurken birileri pazarlamaya başlamıştır bile.

Yarın çok geç olacak! Erken kalkan yol alır

“Haydi biz şimdiden çalışmalara başlayalım, Atatürk Havalimanı’nın arazisi ‘kent ormanı’ olmalı. Bunu kamuoyuna yayalım, konunun uzmanı kişilerden görüş alalım. Her şey bittikten sonra yapılan eylem, örgütlenme, hukuk zaman kaybından öte gitmez. Şimdi harekete geçme zamanı.”

Ayrıntılı bilgi ve imza vermek için tıklayınız