İETT’den doğaseverlere müjde!

17 Mayıs 2016
İETT bir ilki gerçekleştirerek, insan vücudu ve ruh sağlığı üzerinde çok olumlu etkileri olduğu uzmanlarca kanıtlanan doğa sporu trekking (doğa yürüyüşü) yapmak isteyen yolculara ulaşım hizmeti sunmak üzere iki yeni hattı hizmete açtı. İETT, açtığı yeni iki hatla, İstanbulluları doğayla buluşturuyor. Kadıköy-Polonezköy güzergahındaki D1 hattı ile Beşiktaş-Belgrad Ormanları güzehgahındaki D2 hattı, trekking yapmak isteyen doğaseverlere […]

İETT bir ilki gerçekleştirerek, insan vücudu ve ruh sağlığı üzerinde çok olumlu etkileri olduğu uzmanlarca kanıtlanan doğa sporu trekking (doğa yürüyüşü) yapmak isteyen yolculara ulaşım hizmeti sunmak üzere iki yeni hattı hizmete açtı.

İETT, açtığı yeni iki hatla, İstanbulluları doğayla buluşturuyor. Kadıköy-Polonezköy güzergahındaki D1 hattı ile Beşiktaş-Belgrad Ormanları güzehgahındaki D2 hattı, trekking yapmak isteyen doğaseverlere hizmet verecek.

Trekking hatları bahar ve yaz aylarında hafta sonları açık olacak. D2 numaralı Beşiktaş- Belgrad Ormanı hattıyla doğaseverler, Beşiktaş İskele- Zincirlikuyu Metrobüs, 4. Levent, Maslak, Hacıosman, Atatürk Arboretumu’ndan geçerek Belgrad Ormanına ulaşacak. D1 hattının güzargahı ise Kadıköy, Numune Hastanesi, Doğancılar, Altunizade, Ümraniye, Çakmak Köprüsü, Şile Yolu, Çubuklu Evleri, Polonezköy Muhtarlık olacak.

iettt

Organik hatlar da aktif

İETT, daha önce hayata geçirdiği köy hatlarıyla İstanbul’un içinde köy hayatını yaşamak isteyen vatandaşlara farklı bir hafta sonu yaşama fırsatı sunmuştu. İstanbul’un köy ve kırsal kesimlerinde yetiştirilen ürünleri temin etmek isteyen ve bu bölgelere gitmekte sıkıntı yaşayan vatandaşlara yönelik yeni otobüs hatları oluşturan İETT, İstanbulluları organik tarım ürünleriyle buluşturmuştu.

İstanbul’dan ayrılmadan doğayla iç içe bir gün geçirmek isteyenler, Arnavutköy, Başakşehir, Beykoz, Çatalca, Çekmeköy, Eyüp, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri ve Şile ilçelerine bağlı köylere düzenlenen hatlardan yararlanabiliyor.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız